Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
293 posty 5356 komentarzy

Najpierw sprawiedliwość

miarka - ...nie przestajmy czcić świętości swoje I przechowywać ideałów czystość; Do nas należy dać im moc i zbroję, By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość. http://www.youtube.com/watch?v=1Tw0_BtJ3as

Chrześcijańskie rozumienie Boga

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Jezusa Chrystusa, Boga Syna i Pana naszego uznałem, że czas na refleksję. Refleksję zwłaszcza o tym jak po chrześcijańsku rozumieć Boga

 – Druga sprawa, to na refleksję o tym, o co tak naprawdę toczy się wojna przeciwko nam która wciąż trwa?

 

Mówią że wróg nasz już swoją decyzję podjął a teraz idzie po nasze wszystko.

Nie! Nie tylko. - Bo ten wróg, to już idzie po wszystko co Boże, a dopiero w tym, idzie po wszystko co nasze – dzieci Bożych.

 

Mówią że Bóg jest dobry, sprawiedliwy, kochający czy miłosierny.

Nie! Nie tylko. - Bo Bóg jest wszystkim co dobre i najlepsze i to nie tylko na zewnątrz nas, ale i w nas.

 

Naprawdę to Bóg jest i Dobrem, i Sprawiedliwością, i Miłością.

- To jednak nie wszystko, bo oprócz tego Bóg jest np. i Wiarą, i Nadzieją, i Wolnością wraz z Odpowiedzialnością, Równością i Braterstwem, a w ramach tego Braterstwa również Solidarnością i Miłosierdziem);

Bóg jest Wspólnotą (zaczynając od Wspólnoty Ojca i Syna i Ducha Świętego, ale i wspólnotą w nas, zaczynając od naszej osoby jak wspólnoty naszego ducha, naszej duszy i naszego ciała), oraz wspólnotą wspólnot które tworzymy;

Bóg jest Osobą (Osobą Ojca, Osobą Syna i Osobą Ducha Świętego;

Bóg jest Godnością Osoby i Sumieniem, jest Pokojem i Świętością, Ofiarnością i Poświęceniem;

Bóg jest Ojcem i Synem oraz Duchem (jest Duchem Świętym);

Bóg jest Jednością w Trójcy Świętej, ale i jednością naszych wspólnot ideowych;

Bóg jest Duchem, w którym życie spoczynek i radość mają i nasze ludzkie duchy;

Bóg jest Życiem, Tchnieniem Życiai Duszą Życia, Duszą która jak kokon obejmuje nasze dusze, które też jak kokon obejmują nasze ciała;

Bóg jest Naturą, Własnością i Tożsamością, Zdrowiem, Pięknemi Poezją, Muzykąi Śpiewem, Wiedząi Świadomością, Normalnością i Ładem (moralnym ładem wewnątrz ludzkich społeczności);

Bóg jest Tradycjąi Odwagą, Honorem i Męstwem, Bohaterstwem i Męczeństwem, Stanowczościąi Nieugiętą Bezkompromisowością, Słowemi Wolą;

Bóg jest Siłą (w tym siłą naszej woli), oraz jest Mocą (w tym mocą naszych postanowień, przysiąg i obietnic, granic normy, praw i zasad);

Bóg jest Mądrością i Rozumem (może nam ich udzielać swoją Łaską w formie darów celowych jakimi są dary Ducha Świętego);

Bóg jest Łaską (w tym naszą zdolnością do udzielania swoich łask, np. łask miłości czy miłosierdzia, przebaczenia, tolerancji, zastępstwa, czy upoważnienia w ramach wyborów, czy włączania kogoś personalnie do naszych społeczności ideowych);

Bóg jest Stworzycielem i Twórczością (to Jego łaska stoi za naszymi talentami twórczymi), jest i Płodnością (zdolnością do przekazywania daru życia następnym pokoleniom, w którą też nas może wyposażać w formie daru swojej łaski);

Bóg jest Wychowawcą (zwłaszcza Wychowawcą po ludzku wrażliwych sumień) i Lekarzem jedynym (w tym zdolnym udzielać swojej mocy osobom przez siebie powołanym);

Bóg jest Spójnością naszych ideowych systemów wartości, oraz wywodzonych z nich zasad polityki i praw stanowionych;

Bóg jest Miłością, a jak Miłością to i tym wszystkim co stanowi Jego odbicie w naszych sercach;

- Można odnaleźć w sobie podobieństwo do Boga zakorzenione w miłości (która też jest zakorzeniona duchem w Bogu który jest Miłością).

 

 

Kiedy są w nas te cechy które określają tożsamość Boga, znaczy to że jesteśmy dziećmi Bożymi, że mamy lub możemy w sobie mieć Boga, a na pewno nawet to, iż możemy być z Nim w Komunii Świętej.

- To jest nasza prawdziwa i jedyna ludzka normalność.

- Normalność którą często lekceważyliśmy i odkładaliśmy na później, ale zawsze wierzyliśmy że mamy ją w zasięgu możliwości jeśli tego zechcemy.

- Pozbawieni tego tracimy i nadzieję, a zatem i już jesteśmy w piekle.

 

Mówią że teraz wszystko będzie się musiało zmienić, że nic już nie będzie takie jak było.

Teraz już się wyjaśnia dlaczego mówili półprawdę (nawet ustami naszych skorumpowanych kapłanów) „że Bóg jest dobry, sprawiedliwy, kochający czy miłosierny”. – Również dlaczego walczyli z Kościołem, w tym również dlaczego wymusili ekumeniczny i modernizatorski, autodestrukcyjny Sobór Watykański II.

– Najwyraźniej teraz to oni chcą być „wszystkim co najlepsze i to nie tylko na zewnątrz nas, ale i w nas” (to „w nas” to nie tylko przez „wszczepionki” czipów i uzbrojonych, zdalnie sterowanych nanorobotów w naszych ciałach).

 

Najwyraźniej to oni teraz za ich pryncypałem szatanem, który w czasach gdy byliśmy dopiero w Bożym planie aż się o to zbuntował wobec Boga uznali że wolna wola jest nam niepotrzebna, bo nie tylko lepiej od nas, ale i lepiej jak Bóg wiedzą co jest dla nas dobre, i jak walczyć z naszymi chorobami, a w szczególności ze złem płynącym od naszych nadmiarów i niedostatków.

- Teraz ten wróg chce sobie to wszystko przywłaszczyć, a nam jedynie obiecuje, czy raczej zapowiada „nową normalność” z perspektywą racjonowania nam administracyjnego tego co sam uzna za słuszne.

- To jedynie słuszne bo według swojego widzimisię oraz z totalną kontrolą nad nami i totalnym zniewoleniem wymuszanym wszechobecnymi zakazami i nakazami oraz karami po zbrodnię depopulacji włącznie. – To te „totalne obostrzenia” mają ich zabezpieczać gdy będzie szło źle. – A będzie bo plany ludzi pysznych nigdy nie mają planu awaryjnego.

 

Tu jeszcze uwaga że „nowa normalność” byłaby pozbawiona normalnych relacji z Bogiem , czyli ta „nowa normalność” byłaby faktyczną nienormalnością lęków i niepokojów  płynących z niewiary w Boga i Bogu obok nas i w nas, zamienioną na niewolę u duchów złych, a więc już by była piekłem na ziemi.

- Byłaby i nienormalnością życia bez łask Bożych wyrażanych zwłaszcza w sakramentach świętych – tak sakramentu chrztu świętego uwalniającego od skutków grzechu pierworodnego (ku byciu jak Maryja), jak i sakramentu  pokuty i pojednania przywracającego w nas stan zbawienia ode zła, jak i stan sakramentu komunii świętej po życie nawet w pełni łask a więc gwarantującym wolność od winy uczynkowej na dalszej drodze ku królestwu niebieskiemu, a przyszłości i wskrzeszeniu nas ze śmierci ciała ku życiu wiecznemu.

A tu już mamy groźne pomruki diabła w postaci ludobójczych restrykcji administracyjnych władz państwowych jako dzieci diabła, będących w faktycznej służbie diabłu. – Restrykcji wobec prawdziwych, wiernych Bogu chrześcijan w kwestii pozbawiania ich normalnego im dostępu do sakramentów świętych.

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Bóg jest wszystkim co dobre i najlepsze i to nie tylko na zewnątrz nas, ale i w nas."

  Skąd to wiadomo?
  Czy w ogóle o Bogu wiadomo cokolwiek?
 • @Rzeczpospolita 15:33:07
  A stąd że jest i działa, co do czego każdy może się przekonać. Nawet niewierzący, bo nawet mimo jego niewiary Bóg działa.
  Ponadto niektórym się objawia, co powoduje że z powodu ich wiarygodności uznajemy ich relacje za prawdziwe.
  - Nadto poddając je analizie logiki i rozumu otrzymujemy prosty i spójny system wartości który możemy testować w życiu i nie ma w nim słabych punktów.
  Owszem dzieci diabła i niedowiarków jest wielu, ale z czasem i oni się nawracają i chcą żyć "po Bożemu" najlepiej jak potrafią.

  Mogą nawet wierzgać i próbować innych dróg, ale na Bożą zwykle wracają (nawet zatwardziali grzesznicy - ostatnio głośnym był przypadek zbrodniarza Jaruzelskiego), a później już tylko żałują że nie zrobili tego wcześniej.
 • @miarka 16:20:39
  "Ponadto niektórym się objawia"
  ______________________________

  "Objawienie Boże jest niemożliwe do udowodnienia." - „Osoba i czyn”, 1969r., Karol Wojtyła - książka ta w j.angielskim („The Acting Person”) została autoryzowana przez JPII w 1979r.


  "Nadto poddając je analizie logiki i rozumu (...)"

  Właśnie ta logika i rozum prowadzą do stwierdzenia, że objawienia nie da się udowodnić. A wszystko to, co napisano o Bogu jest wyłącznie ludzkim wymysłem, wyobrażeniem, nie mającym żadnego potwierdzenia w faktach.
 • @Rzeczpospolita 17:12:10
  Ja nie pisałem o istocie poznania Boga przez objawienie,
  - a o treści objawienia, i o wierze - wiarygodności świadków objawienia jako minimum koniecznego aby w ogóle zainteresować się objawieniem.

  - Treści która się już nadaje do sprawdzenia aparatem logiki i rozumu,
  oraz zdrowego rozsądku w połączeniu z treścią doświadczeń które przeprowadzamy dla weryfikacji treści objawienia,
  czy uporządkowania doświadczeń które stają się logicznie powiązanymi jeśli uwzględnić treść objawienia.

  Zresztą pisałem o tym pomocniczo do stwierdzenia że Bóg jest i działa.
  - A to pozwala Go poznawać na płaszczyznach analogii albo jednoznaczności.
  A tu już mamy argument nie do zbicia, że skoro wszystko co się rusza i zmienia musiało zostać poruszone siłą zewnętrzną to zawsze dojdziemy do tego że poruszycielem pierwotnym jest Bóg, byt duchowy Stwórca i czasu i materii w których żyjemy,
  Ten Który Jest, a więc i był żeby dokonać pierwotnego poruszenia, jest a także jest z nami aby tworzyć z nami naszą przyszłość, w tym dokonywać dalszych poruszeń, w tym tchnień życia.
  Jest Tym Który Jest znaczy że jest bytem samoistnym, widzimy nawet że jest jedyną "Wartością samą w sobie", a zarazem Absolutem i Ideą.

  Mamy tu taki ogrom doświadczeń i komplikacji struktur dotyczących ogromnej ilości bytów naraz, że nie ma wątpliwości iż to nie przypadek, a przeciwnie - jest ukierunkowane a nawet precyzyjnie celowe, a także że musiało mieć swój początek i rozumny plan.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031