Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
293 posty 5356 komentarzy

Najpierw sprawiedliwość

miarka - ...nie przestajmy czcić świętości swoje I przechowywać ideałów czystość; Do nas należy dać im moc i zbroję, By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość. http://www.youtube.com/watch?v=1Tw0_BtJ3as

Pokój ludziom dobrej woli

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jezus jest Błogosławieństwem Bożym dla ludzi dobrej woli. – Ludzi którzy są zdolni do przyjęcia daru pokoju który im przynosi.

  Ludzie złej woli tego daru nie przyjmą, bo ich pokój nie interesuje. Z ich punktu widzenia pokój jest zagrożeniem dla ich duchowości. Ci Jezusa nienawidzą, dla nich jest On przekleństwem, wężem, diabłem.

My zresztą też musimy pamiętać że dla naszej odpowiedzialności – tej prawdziwej – a więc na etapie podejmowania decyzji o działaniach lub ich zaniechaniu, niezbędna jest nie tylko wola dobra, ale i wola wolna i wola świadoma stanu rzeczywistości w której funkcjonujemy.

- Wola nie tylko że świadoma faktów które nas dotyczą, ale i świadoma tego, dlaczego one nastąpiły w wersji takiej, a nie innej i w jakiej intencji nastąpiły, a więc po to aby mieć obraz prawdy jako prawdy jedynej, obraz nam niezbędny aby nie błądzić i nie włączać się w budowę konstrukcji stojących na fałszu, a więc i podlegające destrukcji, oraz aby nie podejmować złych dla siebie decyzji w przekonaniu że będą dobre, a więc w wyniku czyichś zdradzieckich manipulacji faktami.

Pokój bowiem ma i swój falsyfikat, zwany pokojem fałszywym, stojącym na zdradzie, korupcji, sprzeniewierzeniu, oszustwie i manipulacji, a jego skutki są gorsze jak faktyczna wojna z bombami lecącymi na głowy, domy i fabryki, gdy płoną zbiory żywności, gdzie leje się krew ofiar, gdzie nasze ziemie okupują obce armie, media są zamienione w szczekaczki wrogiej propagandy, a rządy sprawują namiestnicy okupantów i fałszywych przyjaciół, czy zdradzieckich sojuszników, albo kolonizatorów, czy wprost szowiniści.w intencji pozbawiania nas naszego wszystkiego, a nas zniewalania, a nawet ludobójczego mordowania.

 

Święta Bożego Narodzenia zwane są też Świętami Bożego Nawiedzenia. Oto Sam Bóg – Jezus Chrystus, Syn Boga Ojca, tak jak przyszedł na nieprzyjazny Mu świat za sprawą Boga Ducha Świętego w czasach historycznych, przychodzi też  co roku na świat ze szczególną misją swojego nawiedzenia na rzecz pokoju.

I rzeczywiście w tym czasie szczególnie łatwo uzyskać zawieszenia broni w toczących się konfliktach, a więc pokoju „jak daje świat”, ale nie tylko  i uzyskać zadumę nad istotą pokoju prawdziwego, a w efekcie i jego pragnienie.

 

Pokój Jezusowy jest jednak inny jak pokój „jaki daje świat”. – Jest darem szczególnym – niezawodnym, nie podlegającym roztrwonieniu (co jest typowe dla darów zwykłych, będących w wolnej dyspozycji), ale

- pokojem ducha, pokojem jako darem łaski, a więc i wspieranym nie tylko błogosławieństwem Łaskawcy wobec tych co go przyjmują w jego istocie i celu (a to nie takie proste, bo trzeba zaufać Łaskawcy i wyrzec się tego wszystkiego co ma cele sprzeczne z celem łaski ku której pokój ma prowadzić), a także  

- wymagającym od tych co ten dar łaski przyjęli aby zmierzali ku jego celowi współpracując na tej drodze z Łaskawcą. – I to właśnie ta współpraca jest gwarancją że ten cel będzie osiągnięty i przedłużony na życie wieczne (a to też nie jest proste, bo jednak ludzie mając już pewne zdobycze i osiągnięcia często już by chcieli je trwonić i zażywać wygód życia ziemskiego nie patrząc na cele wieczne ku który w końcu chce ich prowadzić Bóg jego łaskami).

Pokój Jezusowy jednak w jego praktyce (choć w jego ofercie jest adresowany do wszystkich ludzi – w wyniku praktyki podejścia do nich przez ludzi woli złej) dotyczy tylko ludzi dobrej woli, a więc tych co mają najpierw, priorytetowo  wolę dobrą wobec innych ludzi. – A więc też najpierw wobec ludzi dobrej woli a więc i ludzi z ze społeczności ideowych „ludzi dobrej woli”, a dopiero po  wyrażeniu tej dobrej woli czynem przechodząc do realizacji  własnych celów.

- Nie da się bowiem nawet wejść na drogę pokoju bez przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania z Bogiem którego się nie widzi bez dobrej woli życia w pojednaniu z ludźmi których się widzi.

- A to już droga sprawiedliwości i jej celów motywowanych miłością, a nie droga praw i szukania korzyści własnych.

To też droga trudna, bo nastawiona bardziej na dawanie od siebie jak na branie dla siebie.

- To droga najpierw szukania celów wspólnych jak własnych, a nie najpierw droga indywidualistów czy kolektywistów ideologicznych którzy najpierw chcą realizacji celów osób indywidualnych w ich hierarchii osobowej czy kolektywów sprawujących władzę kolektywną w społecznościach budujących komuny, jako społeczności ideologiczne, a bez priorytetu celów ideowych wspólnot ludzkich.

 

Z tych powodów Święta Bożego Narodzenia są też nazywane świętami rodzinnymi.

Tu jesteśmy najgłębiej w kręgu błogosławionym ludzi dobrej woli, ludzi szczególnie godnych pokoju Chrystusowego.

To w rodzinach najgłębiej przeżywamy nie tylko Jezusowe błogosławieństwo dla ludzi dobrej woli, ale i Jego dar pokoju. – Dar pokoju jako Jego dar łaski na rzecz budowy wspólnot ludzi dobrej woli.

– Dar szczególny, bo wraz z całą nauką wspartą przykładem osobistym prawdy jedynej, drogi i życia, wagi miłości i miłości wzajemnej, oraz z bogatą ofertą łaski przebaczenia.

– Dar szczególny, bo wraz z darem łaski miłości, jest również darem łaski przebaczenia na rzecz podjęcia pokuty i budowy pojednania, a wiec i uzyskania zbawieniem ode zła.

- Zbawienia ode zła jako łaski też szczególnej, bo uzdalniającej do wejścia  za tym i na drogę życia dzieci Bożych w Jezusie Chrystusie i Kościele Bożym jako mistycznym Ciele Jezusa Chrystusa.

- Drogę ludzi dobrej woli, a więc i czyniących dobro i podejmujących dzieła święte życia ziemskiego, dzieła godne nie tylko powołanych w Jezusie do życia wiecznego, dzieła już wspierane łaską sakramentów świętych,  ale i będące błogosławioną drogą członków mistycznego Ciała Chrystusa godnych wskrzeszenia ciała do życia wiecznego w przyszłości.

KOMENTARZE

 • Co tak naprawdę znaczą słowa :Pokój wszystkim ludziom dobrej woli i czystego serca
  ano, TYLKO TYM którzy mają dobrą wolę i czyste serce, tak TAK
  A nie wszystkim
  Pamiętam zdziwienie koleżanki kiedy pomogłem jej to zrozumieć
  NIE wszystkim ludziom jak mamy to w zwyczaju myśleć
  TYLKO TYM co mają dobrą wolę i czyste serca, a innym? niepokoje

  DOKŁADNIE to znaczą te powszechnie znane słowa

  ,,...A takich NAWET NIE POZDRAWIAJCIE " aby odczuli odrzucenie i mogli się poprawić
  Realizowana jest tego odwrotność i sam nawet pozdrawiając takich przykładam rękę do złej sprawy :(
 • @andrzejw5 17:16:55
  ,,...A takich NAWET NIE POZDRAWIAJCIE " aby odczuli odrzucenie i mogli się poprawić
  Realizowana jest tego odwrotność i sam nawet pozdrawiając takich przykładam rękę do złej sprawy :("

  Bardzo słuszna uwaga. Podkreślę tu jeszcze że bez tego mógłby myśleć że nic się z nim złego nie dzieje i dalej sobie myśleć iż jest na dobrej drodze, a w rezultacie i szkodzić innym, i to nie tylko, bo wspólnotowo, duchowo i przyszłościowo również sobie.
 • @miarka 02:45:24 Prosze odczytać pocztę tu
  na Neonie wewnętrzną i napisać kolejnego arta
  Z góry dziękuję

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031