Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
293 posty 5356 komentarzy

Najpierw sprawiedliwość

miarka - ...nie przestajmy czcić świętości swoje I przechowywać ideałów czystość; Do nas należy dać im moc i zbroję, By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość. http://www.youtube.com/watch?v=1Tw0_BtJ3as

„Ma na celu burzyć mądrość Polaków”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W tekście Pana Henryka Pająka padają słowa groźnej dla portalu Neon24 przestrogi dotyczące Marka Głogoczowskiego, czyli niemal od tygodnia blogera Berkeley72.

 We fragmentach tekstu załączonego poniżej pada też ważkie stwierdzenie iż siły których jest on agenturą zamierzają zniszczyć narody słowiańskie (nie tylko Rosyjski i Polski), i robią to już od dawna.

Nadto padają znamienne słowa o nim samym:

Na pewno jest agentem wpływu, który ma na celu burzyć mądrość Polaków”.

A tego to jak się nam przedstawił przez te kilka dni widać że przestroga trafia w punkt.

Mianowicie jego inicjacyjna notka „Siedem Świateł Rozumu – i ich Wspaniały Rozbłysk na Neon24”

…już w pierwszym odruchu została skontrowana notką: „Siedem świateł głupoty” (a w przygotowaniu następne w temacie)…

…bo jest najzupełniej oczywiste iż tego agenta skierowano na „Neon24” dla sabotażu i rozbijania portalu na drodze zaszczepienia na nim głupoty. – Oczywiste tym bardziej, że ten jego niby „rozum” to tylko masoński racjonalizm i kabalistyczna gnoza z wyraźnym akcentem antykatolickim i psychopatyczną, chorą z nienawiści do religii, duchowości i człowieczeństwa, Polski i Polaków, że jego żywiołem są destrukcja i chamska użerka, prowokacje i jątrzenia, podziały i ataki personalne.

 

Z zamieszczonych poniżej fragmetów tekstu pana Pająka wynika że ma takich dyspozytorów, którzy go kieruja na różne fronty podziemnej wojny z nami, i takimi jak my.

Kilku podobnych choć w znacznie mniejsszej skali i zakresie agresji, nienawiści i woli destrukcji już i wcześniej mieliśmy na Portalu, i mamy, ale to  tylko marne hieny wobec lwa jakim był i jest zintegrowany trzon społeczności portalu.

Teraz dołącza do nich superhiena zaprawiona w takich bojach. - Bojach w których na pewno jako ODGÓRNIE WSPIERANA ma ułatwianą skuteczność działania. - Hiena co w swojej pysze megalomanii uważa się za lwa, a więc i demaskuje jak wielkie ma ambicje.

 

 

Hieny to drapieżniki i padlinożercy. Na pozór to moralne i pożyteczne służby sanitarne likwidujące to co w świecie zwierzęcym chore. W rzeczywistości to patologia swiata zwierzęcego – hieny łączą się w zbrodnicze watahy polujące i na osobniki silne, duże i zdrowe. Hieny to o odpowiednik satanistów w świecie ludzi.

Obraz Głogoczowkiego/Berkeleya72 usiłującego wbrew realiom przedstawiać się jako lew a nie hiena wiele tu o nim mówi. Szatanowi też sztuczki i zwodzenia nalepiej wychodzą kiedy go ludzie nie widzą, a nawet w niego nie wierzą.

 

Nie ulega wątpliwości że portal Neon24 jest silny, ideowy. To forum patriotów polskich o zdrowej większości katolickiej, patologie wyczuwa i zwalcza bezkompromisowo.

Problemu być nie powinno nawet i to nawet bez szczególnej pomocy Administracji.

– Na pewno jednak trzeba aby nie szkodziła tym dobrym – Polakom i polskim patriotom, ludziom odpowiedzialnym, moralnym i dalekowzrocznym.

Nie powinno być z tym problemu – wszak ma zasadę „Primum non nocere”.

Nie szkodzić to jednak być po stronie dobrych, to nie pozwalać na zło i nie tolerować złych.

Owszem – nie szkodzić dotyczy i złych, ale wyłącznie w sprawach ratowania z opresji, ratowania życia jeżli ma się taką możliwość.

- Jednak nie oznacza to nigdy przyjmowania do naszej społeczności wrogów, tych co sobie nas za wrogów obrali by nas niszczyć w swoich niecnych celach, tych co mają cele przeciwne do naszych - bo to już by było szkodzenie nam wbrew zasadzie „Primum non nocere”.

Tu więc i my, i Administracja musimy być czujni i pilnować aby nie „przebrała się miarka”. Moim zdaniem już się przebrała, ale tym co grozy sytuacji jeszcze nie widzą, może nawet już snują rozważania co do tego jak można sobie ułożyć życie w tak toksycznym klimacie (moim zdaniem nie można), mam zamiar temat wyłożyć w kilku najbliższych notkach.

Jest jednak już widoczne pewne niebezpieczeństwo – że Administracja ulegnie jakimś naciskom i będzie tolerować „wybryki złego człowieka i chama”;

-  albo nie zareaguje kiedy on będzie np. twierdził że realizuje swoje prawa i wolności względem nas oraz demonstruje poglądy, bo ani umowy z nami nie zawarł, ani nie spełnił umówionych obowiązków żeby mieć prawa, a przeciwnie - regularnie gwałci netykietę;

-  ani nie działa na rzecz naszej społeczności żeby tu mieć wolności, a przeciwnie, rozbija ją, wzmacnia elementy aspołeczne;

- ani nie ma żadnych konstruktywnych poglądów, a przeciwnie – jego widoczny i realizowany plan to destrukcja.

Może przez chwilę to z ciekawości co to za ptica, ale tak w ogóle to o czym mielibyśmy z nim rozmawiać? Czyż to co chce mówić mogłoby nam być do czegokolwiek potrzebne, czy przeciwnie – jest nadużyciem typowej dla demokracji wolności słowa?

- Nadużyciem dla siania zniszczenia, jątrzenia i obrazy, głupoty i anarchii, a nadto to wszystko w typowych dla ideologii satanizmu przewrotności, zwłaszcza typpowych satanistycznych odwrotek dotyczących naszej hierarchii wartości i ich priorytetów, dla siania demoralizacji w tym rozbijania naszej zdolności do wspólnych działań w obronie koniecznej?

– Przecież realnym i wysoce prawdopodobnym jest że jako nasz wróg zażąda równouprawnienia swojej głupoty z naszą mądrością, swojego lewackiego ciemnogrodu z naszą światłą duchowością; swoich celów ideologicznych z naszymi ideowymi, swojego satanizmu wyrażanego zwłaszcza podstawianiem w miejsce naszego ducha jego „wiatru z życi” z naszą szlachetną, ludzką duchowością sięgającą ducha Bożego.

– Jego ideologią jest przede wszystkim satanizm, bo on dokonuje satanistycznej odwrotki - bo to co najpodlejsze i obrzydliwe podmienia nam w miejsce naszego ducha, tego co w nas najczystsze i najszlachetniejsze, najmądrzejsze i najdalej patrzące i sięgające.

A niebezpieczeństwo tu jest dla nas potężne. – Bo bezczelność nie ukarana pociaga za soba chamstwo. Bo chamstwo nie ukarane pociąga za sobą zbrodnię. Bo zbrodnia nie ukarana pociąga za sobą pochwałę zła czyli satanizm, a satanistyczne odwrotki skutkują w całej ludzkiej duchowości, w życiu ludzkich społeczności oraz w organizacji zycia politycznego, skutkują  wszechogarniającymi destrukcjami wszystkiego co ludzkie.

Jeśli jakimś sposobem otrzyma odgórne wsparcie i naszej Administracji, mamy kłopot. Kłopot, bo to by było wbrew elementarneych sprawiedliwości i moralności uprzywilejowanie, a więc i zwrotna dyskryminacja nas jako zmuszanych do świadczeń na rzecz tego przywileju.

Jeśli z piekieł blogosfery naściaga jakichś pomiotów bagiennych, jakiegoś lewackiego ciemnogrodu, gnostyków, kabalistów, racjonalistow i masonów, syjonistów, szowinistów i satanistów, głupców czy chamów, a administracja to przeoczy jak przeoczyła jego i AgnieszkęS, mamy kłopot. - Kłopot nie mniejszy jak kilka lat temu miał (i w sumie to dalej ma) portal Niepoprawni.pl, kiedy to bloger jazgdyni naściągał swoich kolesiów…

 

A oto te fragmenty tekstu:

http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/Henryk-Pajak-Z-kanalia-mi-nie-po-drodze-1992

Internetowe wycieczki Głogoczowskiego przeciwko mnie wzmogły się gwałtownie, a tak naprawdę to zostały sprowokowane treścią mojej jeszcze poprzedniej książki: "Rosja we krwi i nafcie 1995-2005", wydanej wiosną 2007 roku. Oparłem ja na bogatej literaturze przedmiotu pisarzy rosyjskich, w której Rosjanie wreszcie odważnie (bo odwaga tam staniała ?), po 1990 roku, wykazują na niezliczonych faktach, iż zbrodnie bolszewickie, ludobójstwo na narodzie rosyjskim było dziełem Żydów chazarskich (aszkenazyjskich) po ich zwycięstwie w rewolucji żydobolszewickiej w 1917 roku. Przyniosła ona śmierć ponad stu milionom Rosjan i przedstawicielom innych narodów podbitych przez Żydobolszewię.

Głogoczowskiego rozwścieczyła przerażająca wizja Lwa Trockiego, co Rosję i Rosjan czeka po ich rychłym zwycięstwie w Rosji. Publikuje ją, a ja to przedrukowałem w swojej pracy, rosyjski pisarz A Symanowicz w książce "Wspomnienia". Oto los, jaki Trocki wyznaczył przed rewolucją Rosji i Rosjanom:

"Powinnyśmy ją (Rosję - H.P.) zamienić w pustynię zasiedlona białymi Negrami, którym damy taką tyranię, jaka nigdy nie śniła się najgorszym despotom wschodu (...). Tyrania ta nie będzie prawicowa tylko lewicowa, i nie biała tylko czerwona, lub przelejemy takie rzeki krwi, przed którymi wzdrygną się i zbledną wszystkie klęski kapitalistycznych wojen (...). Najwięksi bankierzy zachodu będą współpracować z nami. Jeżeli my wygramy rewolucję, to na jej cmentarnych szczątkach ustalimy władzę syjonizmu i staniemy się taką potęgą, przed którą cały świat padnie na kolana. My pokażemy, co znaczy pełna władza. Drogą terroru, krwawych łaźni doprowadzimy rosyjską inteligencję do całkowitego otępienia, do zidiocenia, do życiowego upodlenia (...). Synowie mistrzów z Odessy i Orszy, Homla i Winnicy: o, jak wielikolepno, jak radośnie potrafią oni nienawidzić co rosyjskie: z jakim pasliażdieniem oni unicestwią rosyjską inteligencję - oficerów, inżynierów, nauczycieli, duchownych, generałów, akademików, pisarzy !"

Głogoczowskiego rozjuszyło chyba wiele innych cytatów i zdarzeń, które odsłaniają makabryczne zezwierzęcenie żydobolszewickich ludobójców, m. in. tajny program szefa CIA A. Dullesa, o identycznej jak w zapowiedziach Trockiego degrengolady narodu rosyjskiego po drugiej wojnie światowej. Nie po myśli mu była moja odezwa do Rosjan zamieszczona na końcu książki, a zatytułowana: "Do przyjaciół Moskali", która swego czasu opublikowała "Tylko Polska". W odezwie tej, jako warunek pojednania Polaków z narodem rosyjskim, proponuje ogłoszenie przez oficjalne kręgi rządowe Rosji proklamacji, w której stwierdza, że zbrodnie bolszewickie były zbrodniami Żydów rosyjskich wspomaganych przez zachodnioeuropejskich, we wspólnym ich marszu do Rządu Światowego po trupach narodów.

M.G. ruszył do boju. Pisał do wybranych internautów: " - A cały ten bełkot Henryka Pająka (za znienawidzonej przez niego bolszewi był to oficer polityczny Ludowego Wojska Polskiego) to przecież najzwyklejsza patologia osoby, która “z definicji" współpracowała z SB, obecnie, by zarobić na życie, musi to samo robić dla CIA".”

 

Oczywiście to pomówienia co pan Pająk udowadnia, choć czasmi trudno jest „wykazać, że się nie było i nie jest przysłowiowym wielbłądem”.

Ważne iż zauważono tu że chamstwo Głogoczewskiego/Berkeley72 w postaci ataków personalnych i fałszywych oskarżeń jest z nim od dawna.

Na pewno więc nie ma tu naszej winy że nas personalnie atakuje i prowokuje pomówieniami, kłamstwami i manipulacjami, a raczej zasługa dla naszych mądrości i rozumności w tym co się dzieje na Neon24.

A „rewolucji żydobolszewickiej w 1917 roku” powyżej wspominanej, to pan Głogoczowski/Berkeley72 w swoim ideologicznym opętaniu nie zauważa.

On do dziś twierdzi że to była rewolucja proletariacka i antyreligijna.

 

Z dyskusji:

„T.Sz. - 15 kwietnia 2007:

"Czy "Sowa" nie powinna zbanować tego świra ? Przez jakiś czas myślałem, że Głogoczowski to agent komuny - że to ideowy zachodni lewak, do komunizmu zresztą sam się przyznaje. Zaczynam dochodzić do wniosku, że w jego przypadku nie jest potrzebne użycie pistoletu ale kuracja psychiatryczna. Oczywiście nie wykluczam tego pierwszego"

J.G. : "Święte słowa i bez owijania w bawełnę Pan napisał. Dr M. Głogoczowski jest dokładnie osobnikiem, który wymaga nie tylko rozpracowania psychiatrycznego, ale wywiadowczego. W kwestii killerskiej się nie wypowiadam, bo nawet w wojsku nie byłem. Na pewno jest agentem wpływu, który ma na celu burzyć mądrość Polaków (...) Jego parciany mix elektrycznej anty-filozofii, stanowi piorunującą nie-myśl zdegenerowanego człowieka fin de siecl’u (...) W kwestii adresu "Do przyjaciół Moskali", to podpisuję się obydwoma rękami pod tekstem Pana Henryka Pająka ! Jeśli w interesie Polskiej Racji Stanu nie przemawiają politycy, to muszą to robić mądrzy i odważni pisarze, motywowani Prawdą Dziejową, interesem Chrześcijaństwa i Słowiańszczyzny"

http://groups.google.com/group/sowa-frankfurt/browse_thread/thread/23bb18e4fcc282f6?hl=pl

 

„Na koniec kilka moich uwag i faktów o znacznie szerszym kontekście.

Obecnie trwa światowa krucjata na rzecz przenoszenia odpowiedzialności za zbrodnie żydobolszewickie w Rosji z Żydów na Rosjan, na "społeczeństwo rosyjskie". To kampania strategicznie równoległa z tą, jaka już od kilku dziesięcioleci przenosi niemiecką odpowiedzialność za ludobójstwo na Żydach z Niemców na Polaków, którzy rzekomo masowo mordowali Żydów wspólnie z tajemniczymi "nazistami". W awangardzie tej roboty widzimy J.T. Grossa z jego plugawą antypolską broszurą pod tytułem "Sąsiedzi", a teraz książka "Strach", nota bene tytułowym plagiatem mojej książki sprzed lat dziesięciu: "Strach być Polakiem".

Najnowsza okazja do przenoszenia zbrodni żydobolszewickich na naród rosyjski, były wypowiedzi rosyjskojęzycznych agentów wpływu grasujących w Rosji pod parasolem "międzynarodowej opinii publicznej", po projekcji filmu Wajdy "Katyń" w Moskwie, projekcji tylko dla wybranych orłów "demokratyzacji" Rosji. Jednym z takich orłów jest słynny Siergiej Kowaliow, duchem i dusza wyraźnie tkwiący w nadwołżańskiej Chazarii z VII - VIII wieku, dyżurny etatowy "dysydent", "autorytet moralny". Powiedział on do kamer "polskiej" TelAwizji, że za Katyń ponosi odpowiedzialność "całe społeczeństwo rosyjskie". Nie Beria, nie Stalin, nie sterujący Stalinem "z tylnego siedzenia" Chazar Kaganowicz, m. in. organizator słynnego głodu na Ukrainie, gdzie zagłodzono około sześciu milionów Rusinów za rozbicie przez Swiatosława państwa chazarskiego i późniejsze pogromy Żydów, m. in. w Kiszyniowie, o który Żydzi zachodni bezczelnie oskarżali po pierwszej wojnie światowej Polaków i Polskę, która u progu XIX wieku jeszcze nie powstała z martwych.

W identycznych sformułowaniach przenosiła wtedy odpowiedzialność za żydowski mord w Katyniu na "społeczeństwo rosyjskie" Żydówka z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Inny Żyd - K. Siemionow obecny na wspomnianym pokazie "Katynia" dla wybranych Żydów, przeniósł w podobnych frazesach odpowiedzialność za mord katyński z Żydów z WKP(b) i NKWD na "społeczeństwo rosyjskie". W pokazie filmu uczestniczyło tylko 150 osob. Dopiero po wielu miesiącach, po kabaretowych Oscarach, które nic Wajdzie za ten film nie dały, odbyła się w Moskwie oficjalna prezentacja tego filmu dla oficjeli rzadowych.

Tenże Kowaliow powiedział obłudnie: "POLACY !, PRZEBACZCIE NAM !" Nie wyjaśnił tylko, komu dokładnie mamy przebaczyć WAM - czy Rosjanom ? Bo jeżeli Rosjanom, to Polacy nie mają czego im wybaczać. To nie oni zaprojektowali mord katyński. To nie oni podpisali zgodę na tę zbrodnię, tylko Politbiuro, a w nim żydowska Rada Mędrców aszkenazyjskich, na czele z Berią i Łazarem Kaganowiczem.

To nie Rosjanie wymordowali Polaków w Katyniu, Bykowni, Charkowie, Miednoje.

Pod pomnikiem katyńskim ufundowanym ze składek Polonii nowojorskiej w dzielnicy Jersey City vis a vis nieistniejących już wież WTC, zburzonych przez służby specjalne Mossadu i amerykańskie siły wojskowe - którego fotografie zamieściłem na tylnej stronie okładki mojej książki "Dyktatura nietykalnych" (Żydów), w kwietniu i wrześniu każdego roku miejscowi działacze polonijni organizują uroczystość upamiętniająca ten mord. Tak było 8 września 2007 roku. Przemawiającą z tej okazji polska nauczycielka dzieci tamtejszej Polonii, nazwała morderców i zleceniodawców tego mordu "bolszewikami". Na to wpadł jej w słowa obecny tam polskojęzyczny konsul Krzysztof Kasprzyk ("Kasprzyk" ?) prostując, że polskich oficerów nie wymordowali w Katyniu bolszewicy tylko Rosjanie !!!

 

A jest i inna taka sprawa – wyprzedaż polskiego majątku narodowego – własności Narodu Polskiego niezbywalnej przez bolszewików typu Lewandowski z Balcerowiczem, Tusk z doradcą Morawieckim, czy Kaczyński z Morawieckim wicepremierem i premierem, oraz „polskie zadłużenie”.

Tu też mogą próbować nam wmawiać że to sam Naród Polski ponosi winę. Mogą niszczyć, grabić i terroryzować dalej nasz Naród, zostawiać z długami, nie odzyskiwać zagrabionego, kłamliwie nazwać zbrodnie nieprzedawnialne przestępstwami przedawnionymi…

A takich „win” już widać sporo, a więc i prób może być więcej.

– Ba! – Jak się ostro nie postawimy to mogą być i bez końca i odnośnie wszystkiego, bo takie patologie umiaru nie mają.

Takich wrogich postaw wmawiania win osobom, grupom czy państwom atakowanym żydokomuna miała i ma więcej, a Głogoczowski/Berkeley72 nie tylko że ma to w arsenale ale i tym prowokuje do zejścia w dyskusji na jego poziom.

 

„"Kończ was, wstydu oszczędź"!. Kończę więc, ale nie mogę pominąć wypowiedzi białoruskiego deputowanego Siergieja Konstantina na IX Wszechsłowiańskim Zjeździe w Mińsku w lipcu 2005 roku, wiedząc, że kilka podobnych zjazdów Marek Głogoczowski pilnie "zaliczył", nie wiemy tylko w jakiej roli, w jakiej funkcji. Oto co powiedział Konstantin:

"Nie można nie dostrzegać, nie uświadamiać sobie i nie czuć, jak określone siły na świecie zmierzają wszelkimi sposobami do zniszczenia narodów słowiańskich, w ramach tej niewypowiedzianej oficjalnie, ale w rzeczywistości toczącej się wojny. Zabrano Serbii Kosowo i Metohę. Dzielona jest Macedonia. Są próby dzielenia Rosji i Ukrainy w ramach Unii Europejskiej. Możliwe jest oddzielenie od Czech Sudetów, od Polski Śląska. Zorganizowano gebbelsowskie, informacyjne podkopywanie Białorusi i jej lidera Łukaszenki. Wrogie siły rozumieją, że jeśli Słowianie nie zostaną zniszczeni, nie będą one mogły ustanowić nowego panowania na świecie. Nie możemy się zgodzić z tym, ażeby 100 - 200 europejskich polityków, finansowanych przez tajne centra finansowe, zarządzało światem w swoich interesach, wbrew interesom Słowian".

kilka podobnych zjazdów Marek Głogoczowski pilnie "zaliczył", nie wiemy tylko w jakiej roli, w jakiej funkcji.”

Ale że jest „na kursie i na ścieżce” czegoś nicdobrego, to wiadomo.

– Że to człowiek od rewolucji antykulturalnej, od marszu przez instytucje i komunista-trockista, to wiadomo.

- Że obrona przed nim i takimi jak on jest obroną konieczną, to wiadomo.

- Że złu aby zwyciężyło wystarczy bierność ludzi dobrych, to wiadomo.

– Że to dla nas konsekwencje tu mogą być nieobliczalne, więc i nasza mobilizacja wyprzedzająca jest konieczna to też wiadomo.

 

 

*Obrazki z zasobów Internet Explorer

 

KOMENTARZE

 • @
  Ostro poszedłeś miarko ale... zaufam Ci.
  Poza tym masz prawo wyciągać wnioski i bronić swojego stanowiska.

  Pozdrawiam :)
 • Dobry tytuł
  Też zauważyłam, że chodzi o ogłupianie Polaków. I odciąganie ich od spraw ważnych.
 • @Autor """"Nie ulega wątpliwości że portal Neon24 jest silny, ideowy.
  To forum patriotów polskich o zdrowej większości katolickiej, patologie wyczuwa i zwalcza bezkompromisowo.""""

  Z zainteresowaniem będę śledził dyskusję "zdrowej większości katolickiej" z poglądami i celami M. Głogoczowskiego, zwłaszcza ,
  że "ateistę", który z definicji nie uznaje duchów dobrych lub złych,
  nazywa się "satanistą".

  Powinno być ciekawie.
 • @Zbigniew Jacniacki 12:42:35
  Istota rzeczy:
  https://demotywatory.pl/4609238/Ateizm-czyli-krypto-satanizm

  Może też być ateizm wojujący.
 • 1* - !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - inaczej nie da się ocenić tej bezpłodnej intelektualnie erupcji
  Panie "miarka",
  zamiast kilometrowego przynudzania zaprezentowałbyś Pan choć po jednym logicznym argumencie na dowód:

  1. agenturalności M.Głogoczowskiego jako agenta wpływu (z wyjaśnieniem czyj to agent?),
  2. jakim to sposobem M.Głogoczowski niszczy mądrość Polaków (winien Pan wyjaśnić także na czym ta mądrość Polaków polega).

  __________________________

  "…bo jest najzupełniej oczywiste iż tego agenta skierowano na „Neon24” dla sabotażu i rozbijania portalu na drodze zaszczepienia na nim głupoty. – Oczywiste tym bardziej, że ten jego niby „rozum” to tylko masoński racjonalizm i kabalistyczna gnoza z wyraźnym akcentem antykatolickim i psychopatyczną, chorą z nienawiści do religii, duchowości i człowieczeństwa, Polski i Polaków, że jego żywiołem są destrukcja i chamska użerka, prowokacje i jątrzenia, podziały i ataki personalne."

  Mimo, iż powyższe "wnioskowanie" pozytywnie oceniła administratorka portalu, ja złożę jedynie Panu wyrazy głębokiego współczucia z powodu poważnych dysfunkcji pańskich percepcji zniszczonych agresywnym żydo-katolicyzmem.
 • @Rebeliantka 13:04:52....Może też być ateizm wojujący....
  W Twoim postrzeganiu rzeczywistości taka teza jest możliwa.

  Ateista może być satanistą,nie wiedząc nawet, że nim jest,
  bo tak " dokładnie zamierzył szatan", którego on nie zna.
 • @Rebeliantka 13:04:52 ...............Ortodoksja ogranicza
  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2018/12/z18736832vbertrand-russel-o-glupocie.jpg
 • @Rzeczpospolita 13:29:49
  Doskonale siebie zdefiniowałeś. "Głupiec pewny siebie".
 • @Zbigniew Jacniacki 13:17:55
  Nawet Wikipedia podaje dla niewyrafinowanych umysłowo, że wyróżnić można dwa nurty satanizmu:

  a/ satanizm teistyczny, będący kultem chrześcijańskiego diabła,
  b/ satanizm ateistyczny, nie związany z czcią jakiegokolwiek bóstwa, tylko powiązany z kultem między innymi władzy, zmysłowości, sił natury.
 • @Zbigniew Jacniacki 13:17:55
  Cytuję:
  "satanizm jest zjawiskiem wieloaspektowym, nie można sprowadzić do kategorii grupy sekciarskiej. Satanizm jest także ideą, filozofią, stylem bycia, postawą, itp. Satanistyczna idea propagowana przez „intelektualistów w krawatach” na łamach stron internetowych, książek, itp., może być dużo niebezpieczniejsza niż zbuntowana młodzież. Satanizm w wymiarze filozoficznym jest czymś, co ze swej natury nie służy ani jednostce ani społeczeństwu, które to przecież kontestuje ze swej natury".

  https://opoka.org.pl/biblioteka/V/VS/petrus_2011_satanizm_05.html
 • @Rebeliantka 13:39:24...wyróżnić można dwa nurty satanizm...
  Ależ tego nie kwestionuję.
  Napisałem , że w Twoim postrzeganiu rzeczywistości jest to możliwe.

  Z domyślnym "uśmiechem" napisałem, ze można czcić szatana , nie uznając jego istnienia.

  Takie "etykietki" mogą tworzyć, nawet na wikipedii, osoby, które jakieś relacje, dobre lub nie, mają z szatanem.
 • 5*
  Filozof od siedmiu boleści czyli pan Głogoczowski sam się bezwstydnie odsłania, np pisząc:

  "Zakopane, 7 listopada 101 roku po
  WIELKIEJ PROLETARIACKIEJ REWOLUCJI ANTY JUDEO-CHRZEŚCIJAŃSKIEJ"

  pozdr
 • @Zbigniew Jacniacki 13:47:04
  https://forumdlazycia.wordpress.com/2018/06/11/czarna-msza-w-trewirze-czyli-o-czczeniu-gnostyckiego-proroka-marksa-jacek-bartyzel/
 • Myślę, że podobny plan jednostronnej destrukcji głosi p. DK
  tyle, że z mniejszym rozmachem
 • @Rebeliantka 13:45:55... Satanizm jest także ideą, filozofią, stylem bycia, postawą, itp. ....
  ...jest czymś, co ze swej natury nie służy ani jednostce ani społeczeństwu,.."

  Takim może być np. naukowiec, który służy swojej prawdzie naukowej bez refleksji, czy jest to służebne dla człowieka lub społeczeństwa
  ( społeczeństwo jako byt niezależny od człowieka??? Z.J.).
  I np. okaże się za kilkadziesiąt lub set lat jego odkrycia są przydatne...
  I przestaje być "satanistą".
 • @Rzeczpospolita 13:13:43
  Nie ma żadnego "żydo-katolicyzmu". To tylko wymysły żydokomuny i syjonistów i pozory istnienia czegoś takiego wywoływane aktywnością wrogów Kościoła zainstalowanych w Kościołach państw tzw "Bloku wschodniego" przez żydokomunę i syjonistów głównie po II WŚ (proces ten zaczął się już przed nią).
  W państwach zachodnich też ten proces zachodził, i to w jego rezultacie doszło do SV II po którym ta zainstalowana agentura, która już przeszła swój "marsz przez hierarchię kościelną" zaczęła proces zorganizowanego jego burzenia, niszczenia od wewnątrz.

  Teraz tym, którzy tą całą agenturą i agenturą wpływu kierują najwyraźniej trzeba jeszcze akcji przeciw wiernym, a nie tylko jego hierarchii. - Stąd i uruchamianie takich osobników jak Głogoczowski/Berkeley72 i kierowanie ich na różne fronty walki którą prowadzą, w tym na Neon24.
  A Kościół nie jest agresywny. Głoszenie Ewangelii służy dobrej sprawie.
  KK nie ma elementów ideologiczno-szowinistycznych.
  Te to ma właśnie ta żydokomuna w nim instalowana, właśnie działająca jak Głogoczowski/Berkeley72.
  Dodam że choć na znacznie mniejszą skalę, i może tylko na zasadzie "pożytecznego idioty" uformowanego samorodnie, czy przez żydokomunę w inny sposób, to jest taką agenturą i Pan.
  Pan tu od lat głosi "winy Kościoła", dokładnie tak samo jak gdzie indziej żydokomuna głosi winy narodu polskiego, czy rosyjskiego, o czym zresztą jest w tekście.

  Z kolei sposób jakim to M.Głogoczowski niszczy mądrość Polaków to będę, będę wyjaśniał ale w dalszych publikacjach.

  A to pytanie "na czym ta mądrość Polaków polega" to po co Pan zadaje? - To Pan tu szpieguje, żeby ktoś opracowywał strategię niszczenia tej polskiej mądrości? - Satanistą, który ma niecne wobec nas intencje?
  To takim hienom przez analogię jak Pan i Berkeley72 tutaj trzeba się przyglądać.
 • @Astra - Anna Słupianek 12:26:57
  "Ostro poszedłeś miarko ale... zaufam Ci.
  Poza tym masz prawo wyciągać wnioski i bronić swojego stanowiska."

  Dziękuję. Jestem jak najdalszy od zamiaru organizowania tu nawalanki.
  Moja postawa jest ostra, bo i mamy do czynienia z ostrą agresją, ale zamierzam prowadzić dyskusję i obronę konieczną na poziomie merytorycznym.
  Pozdrawiam wzajemnie :-)
 • Niedługo Boże Narodzenie..
  Taki wiersz ks. Twardowskiego znalazłam.
  Trochę jest jednak w temacie, więc wstawiam :)

  ***

  Gdyby przyszli do Ciebie wtedy
  w świętą noc
  kiedy świeciła jedna czytelna gwiazda
  dzisiejsi chrześcijanie
  zwłaszcza ci co uważają że trzeba wszystko mieć
  żeby nie przestać być
  może chcieliby przykryć Cię wełnianą kołdrą
  porozwieszać Ci firanki w stajni
  sprawić świętemu Józefowi rękawiczki
  te najcieplejsze z jednym palcem
  obmyślać centralne ogrzewanie
  bardziej wpływowi pisaliby do Urzędu Kwaterunkowego
  o mieszkanie dla Ciebie z wygodami
  żebyś nie mieszkał kątem
  nieufni doszukiwaliby się w podskakującym ośle
  kucyka trojańskiego z podejrzanym sumieniem
  najodważniejsi zaczęliby protestować powołując się
  na Deklarację Praw Człowieka i Obywatela
  i wszystkie dekrety o wolności wyznań
  poeci ubraliby Betlejem w liryczne dekoracje
  malarze smarowaliby złotym pędzlem
  bo inaczej nie wypada
  w najlepszym wypadku modliliby się do Ciebie
  jak do dziecka milionera
  złożonego umyślnie na sianie
  a Ty tłumaczyłbyś otwartymi oczami
  ze zmarzniętą mamusią przy policzku

  że nie chcesz takiego Bożego Narodzenia
  że jesteś nagą tajemnicą
  że oddajesz wszystko

  wszystko możesz oddać
  że właśnie będąc tylko oddawaniem
  jesteś Bogiem
 • Jak ktoś uznaje katolicyzm za mądrość, za wartości... to ja się dziwię.
  Katolicyzm to wiara nie mądrość .. bo mądrość to wiedza o świecie realnym a ni znajomość biblijnych legend żydowskich pastuchów kóz sprzed 2000 lat

  A wartości chrześcijańskie ? to jakie ?

  Całe chrześcijaństwo to w istocie przyuczenie do niewolnictwa.
  Całe wartości chrześcijańskie to bycie bezwarunkowym i bezkrytycznym niewolnikiem żydowskiego Boga a w praktyce jego samozwańczych reprezentantów na ziemi.

  Ta żydowska religia to coś jak pierwociny Hollywoodu...legendy ...o cudach .. która miała zniewolić wierzących czyli zrobić z nich niewolników żydowskich (bo Bogu jak istnieje po cholerę niewolnicy ???)
 • @MacGregor 13:54:59
  Bingo !!

  Pozdrawiam :)
 • @Oscar 14:28:53
  "A wartości chrześcijańskie ? to jakie ?

  Dekalog? za mało?
 • @Rebeliantka 12:40:33
  "Też zauważyłam, że chodzi o ogłupianie Polaków. I odciąganie ich od spraw ważnych."

  To oczywiste. Dzieje się ostatnio wiele rzeczy wymagających naszej aktywności w obronie koniecznej.

  Na jedną rzecz zwróciłem już szczególną uwagę. Rozpoczęcie przez Głogoczowskiego/Berkeleley'a72 "kariery" na Neon24 zbiegło się ze świętem palenia świec we wrogich i nam intencjach.
  - Może więc trzeba będzie pilnie sklecić jakąś notkę na ten temat żeby im nie dać satysfakcji że już nam zaszkodził.
 • Neon chyba została zaatakowany przez kościelnych trolli.
  Nagle pojawiły się tu kilometrowe bełkoty nie niosące żadnej treści poza .. religia jest dobra a inne poglądy to satanizm..czyli be...

  My tiu chcemy zbudować nową Polskę dla Narodu Polskiego ..i religia nie ma nic wspólnego z budowaniem....
  Budowanie to proces naukowy, logiczny techniczny oparty na realiach ziemskich.. a nie na legendach żydowskich pastuchów powtarzanych w kółko w kościołach....najczęściej bez zrozumienia treści..

  Świat realny jest podstawą bytu Narodu i ten świat trzeba uporządkować w interesie Narodu Polskiego (w Polsce) bo jak na razie od 89r to ten świat jest organizowany Polakom przez globalną mafię żydowską oraz KK (rękoma solidaruchów i żydowskiej agentury) w interesie tej globalnej mafii żydowskiej oraz KK a nie w interesie Narodu Polskiego.
 • @Zbigniew Jacniacki 12:42:35
  "Z zainteresowaniem będę śledził dyskusję "zdrowej większości katolickiej" z poglądami i celami M. Głogoczowskiego, zwłaszcza ,
  że "ateistę", który z definicji nie uznaje duchów dobrych lub złych,
  nazywa się "satanistą"."

  Głogoczowski nie jest ateistą, a najdelikatniej mówiąc antyteistą. A duchy to nie tylko uznaje, ale i najordynarniejszy i chamski sposób zwalcza. Tego głównie dotyczyła moja poprzednia notka.

  A tematem satanizmu to zajmuję się nie od dziś.
  Nie sprawi mi trudności aby dać frajdę pańskim zainteresowaniom i również relacje pojęć "ateizm", antyteizm" i "satanizm" uczynić tematem dyskusji pod przyszłą notką.
 • @Astra - Anna Słupianek 14:32:36
  Dekalog ? Prawdy opisane w dekalog były znane powszechnie i wcześniej.

  Jak ktoś twierdzi że wcześniej ludzie nie wiedzieli że nie należy kraść ... to jest coś z nim nie tak...
  albo ze nie należy rżnąć żony sąsiada... to już zwierzęta wiedzą że samce właściciele stada łani nie pozwalają na rżnięcie na boku...
  albo że nie należy zabijać ...?

  i tak można skomentować wszystkie nie dziesięć tylko 12 bo chyba w oryginale było 12 przykazań...
  kolejne przekłamanie "oryginału"

  Dekalog to tylko spisanie jakiejś części znanych od dawna mądrości...
 • @miarka 14:50:15
  a obliczyłaś już ile diabłów (szatanów) się zmieści na główce od szpilki ?

  Podobno średniowieczna nauka sobie z tym kluczowym dla cywilizacji problemem nie poradziła...
  Może dzisiaj dociekania teologiczne doprowadzą do wiarygodnego wyniku..?
 • @Rebeliantka 13:04:52
  "Może też być ateizm wojujący."

  To zależy z czym, bo jak z Bogiem, to już antyteizm, jak z systemem wartości ludzkich, które mamy za sprawą Boga to już satanizm.
 • Definicja SEKTY
  Cyt:
  "Współcześnie, najszersza definicja, w myśl której, sekta to grupa społeczna, charakteryzująca się ostrą izolacją względem otoczenia, wynikającą z własnego, odrębnego, najczęściej opozycyjnego systemu wartości i z mocno akcentowaną rolą przywódcy.
  Grupę taką cechują bardzo silne więzi wewnętrzne, praktycznie dla jej członków jedyne oraz wymóg bezwzględnej lojalności.
  Wiele jest definicji sekt, także trudno o tę jedną właściwą, lecz pomimo tego możemy wyróżnić pewne cechy, które charakteryzują wszystkie sekty.
  Są nimi m. inn.:

  Misjonarska gorliwość, czyli wiara w to, że tylko wyznawcy sekty znają prawdę o Bogu.

  Przywództwo charyzmatyczne, w którym przywódca stoi na czele sekty, otaczany czcią, jako ktoś inny od zwykłych śmiertelników.

  Prawda wyłączna, czyli że sekta posiada wyłączne prawo do prawdy, że prawdziwe zbawienie można znaleźć tylko u nich, akceptując ich wierzenia, praktyki i techniki.

  Nadrzędność grupy, która staje się dla jednostki najważniejsza...

  Ścisła dyscyplina, w której sekta przyjmuje formę kontroli nad niemal wszystkimi aspektami życia członków...

  Dławienie indywidualności, gdyż w sekcie nie ma miejsca dla buntowników.

  Elitarność, członkowie sekty myślą, że są elitą ludzkości - wybrańcami Boga.

  Odchylenia doktrynalne:
  - Autorytet. Sekty dodają do Biblii ludzkie źródła autorytetu utrzymując, że jedynie słuszna interpretacja Biblii proponowana jest przez ich przywódcę bądź organizację.
  - Bóg. Obraz Boga różny od Biblii, który ukazany jest w osobie Chrystusa.
  - Chrystus. Staje się szczególną istotą ludzką, która bardziej niż inne istoty ludzkie pokazuje nam, jaki jest Bóg.
  - Zbawienie. Sekty wymagają, aby jej członkowie sami przygotowywali swoje zbawienia.
  ...
  Najliczniejsze i najbardziej znane są sekty religijne, których podstawą jest doktryna religijna. Część z nich odwołuje się do Biblii...
  Są i takie, których doktryna jest wyłącznym dziełem ich przywódcy. Większość sekt twierdzi, że ich działalność ma czysto duchowy charakter, mimo że elita przywódców jest powiązana ze światem biznesu i plasują się oni na krajowych listach najbogatszych ludzi.
  .
  To jeden ze skrótów. Szkoda że w WIKIPEDII na którą powoływała się wszechwiedząca i nieomylna @Rebeliantka nie ma już pierwotnej definicji SEKTY która była rewelacyjna, a najlepszą rzeczą było jej zakończenie w którym na końcu definicji był w nawiasie dodatek: (nie dotyczy Kościoła Katolickiego) :D :D
  Znając definicję SEKTY, mając czysty nie wyprany/zaprogramowany własny umysł i umiejętność samodzielnego myślenia bardzo szybko coś z naszego otoczenia można "coś" do tej definicji dopasować.
  .
  Tylko co to takiego.... Hmmmm??? :D :D :D
  Czuję się jakbym dosłownie widział i słyszał "to" na każdym kroku.
  Może jakieś podpowiedzi?
 • @Oscar 14:28:53
  5-tka z plusem
 • @Zbigniew Jacniacki 13:16:32
  "Ateista może być satanistą,nie wiedząc nawet, że nim jest,
  bo tak " dokładnie zamierzył szatan", którego on nie zna."

  Oczywiście że nie zna - ma fałszywy obraz szatana, zresztą tak jak i Boga i człowieka i siebie samego. Niektórzy nie wiedzą że "mówią prozą".
  Takim satanizmem już bycie "pożytecznym idiotą" i chwalenie zła, choćby w domniemanym interesie własnych korzyści szybkich, "na tu i teraz"...
 • @Oscar 14:52:08
  Dokładnie.
  Ale SEKCIARZOM i tak tego w żaden sposób nie wytłumaczysz.
  Potrzebne są jeszcze dwa pokolenia aby ludzkość czy też przynajmniej Nasza jej część (Polska) w większości wyszła z ciemnogrodu i współczesnej wersji zabobonów.
 • @Rebeliantka 13:53:49
  "https://forumdlazycia.wordpress.com/2018/06/11/czarna-msza-w-trewirze-czyli-o-czczeniu-gnostyckiego-proroka-marksa-jacek-bartyzel/ "

  Dziękuję. Jeszcze nie czytałem, ale już widzę że to warto polecać.
 • @MacGregor 13:54:59
  "Myślę, że podobny plan jednostronnej destrukcji głosi p. DK
  tyle, że z mniejszym rozmachem"

  Też to widzę. Nawet już mu to dobitnie i wprost powyżej napisałem.
 • @Zbigniew Jacniacki 14:02:29
  "Satanizm jest także ideą, filozofią, stylem bycia, postawą, itp. ....
  ...jest czymś, co ze swej natury nie służy ani jednostce ani społeczeństwu,.."

  Takim może być np. naukowiec, który służy swojej prawdzie naukowej bez refleksji, czy jest to służebne dla człowieka lub społeczeństwa
  ( społeczeństwo jako byt niezależny od człowieka??? Z.J.).
  I np. okaże się za kilkadziesiąt lub set lat jego odkrycia są przydatne...
  I przestaje być "satanistą"."

  Przeciwnie. Nie przestaje, tylko to społeczeństwo wyradza się już w sam margines społeczny dawnego społeczeństwa, staje się jak wataha hien-kanibali. Staje się jak wąż z głodu pożerający się od ogona - symbol masonów zresztą, wzorcowych satanistów.
 • @Astra - Anna Słupianek 14:28:43
  Przepiękny wiersz. A do tematu to najbardziej według mnie odnoszą się ostatnie, podsumowujące wszystko słowa:
  "wszystko możesz oddać
  że właśnie będąc tylko oddawaniem
  jesteś Bogiem"

  Bóg nie jest władzą - to jest fałszywy obraz Boga lansowany przez antyteistów i satanistów.
  Bóg jest Panem, a więc Tym komu ufamy, że prędzej się z miłości do nas uniży i ogołoci jak podejmie za nas jakąś decyzję która nas w przyszłości skrzywdzi, czy która nie da nam szans na sprostanie wyzwaniom.
 • @Hades 15:08:45
  "Potrzebne są jeszcze dwa pokolenia aby ludzkość czy też przynajmniej Nasza jej część (Polska) w większości wyszła z ciemnogrodu i współczesnej wersji zabobonów."

  Zawsze mnie zastanawia, dlaczego takim oświeconym jak Ty tak bardzo przeszkadza "ciemnogród".
  Co Ci tak imponujew laickiej Europie, że życzysz nam niemal śmierci?
  Życie nie znosi pustki więc o co chodzi? Czym chcesz ją zapełnić? ciapatymi jak na oświeconym zachodzie.
  W dodatku notka miarki nie jest o katolikach ale przestrzega przed wojującym ateizmem a nawet satanizmem, więc jak?
  Wolisz sekty muzułmańskie, satanistyczne? byleby tylko nie chrześcijańskie?

  Pozdrawiam
 • @Oscar 14:45:24
  5*
  Urzędnicy państwa watykan w znakomitej większości żydoskiego pochodzenia, mają być autorytetem / jankoskie i flaszki z pałacami / dla Polaków ?
 • @Oscar 14:28:53
  "Katolicyzm to wiara nie mądrość .. "

  Raczej Tobie mądrości brakuje, bo gdzie tu widzisz żeby jedno przeczyło drugiemu?


  "...bo mądrość to wiedza o świecie realnym"

  Właśnie, ale wiedza gromadzona przez całą historię ludzkości wraz z doświadczeniem i przykładami jej użycia oraz antyprzykładami jej lekceważenia.
  A świat realny to nie tylko ten co jest dzisiaj, ale i ten co był i ten co będzie. - I właśnie analogie do zdarzeń z przeszłości są nam użyteczne jako wiedza pozwalająca przewidywać z matematyczną dokładnością skutki naszych działań dla przyszłości naszej i naszego potomstwa - o ile tylko będzie się trzymać naszych mądrości, a nie pójdzie za iluzjami i mrzonkami czy nawet uzurpacjami i terrorystycznymi wymuszeniami lewackiego ciemnogrodu.


  "...a ni znajomość biblijnych legend żydowskich pastuchów kóz sprzed 2000 lat"

  To weź się przyjrzyj "Księgom mądrościowym" Biblii - czyż mogły by je stworzyć pastuchy, czy to dzieła pisane w duchu natchnienia Bożego.
  Nawet jeśli przyjąć że te "pastuchy" skopiowały co ciekawsze rzeczy z filozoficznych dociekań ludzkości, to czy i tak nie zaprowadzi Cię to do Boga który im te mądrości objawił?
  A cała Ewangelia którą ogłosił światu Jezus to mogła zostać ułożona w głowach i duchach ludzi tamtych czasów, skoro do dziś najtęższe głowy odczytują, i to z natchnieniem Ducha Świętego ich przekaz?
  To co, Jezus kłamał gdy mówił że to co głosi wie wprost od Boga Ojca?


  "A wartości chrześcijańskie ? to jakie ?"

  Takie najbardziej uniwersalne, ludzkie to sprawiedliwość, prawość, moralność, człowieczeństwo dojrzałe, świętość i Bóg. Z kolei najbardziej typowe to miłość, wolność, odpowiedzialność, sprawiedliwość, wspólnota, godność osoby ludzkiej i pokój.


  "Całe chrześcijaństwo to w istocie przyuczenie do niewolnictwa".

  Trudno o gorszy idiotyzm. Co prawda protestantyzm ma takie elementy, ale w katolicyźmie jest zupełnie odwrotnie.


  "Całe wartości chrześcijańskie to bycie bezwarunkowym i bezkrytycznym niewolnikiem żydowskiego Boga'

  To sobie przeczytaj wiersz który Astra zacytowała.
 • @Oscar 14:28:53
  katolicyzm to nie zniewolenie, ale właśnie wyzwolenie - wyzwolenie z niewoli grzechu.

  nie znam dobrze islamu,ale niewolnikami są najwyżej muzułmanie wobec Allaha, a my jestesmy dla naszego Boga dziećmi - nie wiem, gdzie się kolega uchował, że nie wie takich rzeczy

  PS
  czy czasem grawitacja i pory roku kolegi nie zniewalają w niczym :)
 • @provincjal 09 16:02:16
  k*rwa mać, pisze się "żydowskiego" z W - czy tak trudno nauczyc się pisac po polsku?
 • @Astra - Anna Słupianek 14:32:36
  ""A wartości chrześcijańskie ? to jakie ?

  Dekalog? za mało?"

  Rzeczywiście, Dekalog to niewyczerpana kopalnia ludzkich wartości wokół których możemy budować uniwersalne zasady konstruktywne dla naszego życia i przeżycia naszych wspólnot i naszego człowieczeństwa.
  Zawiera nawet drogę dla naszego dojrzewania w człowieczeństwie. - Realizuje się ją postępując od ostatniego przykazania, ku pierwszemu, od przykazań łatwiejszych, ku trudniejszym (sam do tego doszedłem - ufam że z pomocą Ducha Świętego. Oczywiście że Dekalog to nie mało żeby dokonywać właściwych wyborów dróg i sposobów naszego postępowania. Sam jednak może być różnie odczytywany, zwłaszcza że również w swoich, w poprawnopolitycznych czy wikipedycznych definicjach i interpretacjach zwrotów, faktów i prawd. - Potrzebny jest nam więc i Kościół Katolicki, i Duch Święty).
 • @Oscar 14:28:53
  Cóż dodać. Precyzyjna krótka trafna ocena .5*
 • @Oscar 14:45:24
  "Neon chyba została zaatakowany przez kościelnych trolli"

  Hola, hola. Miarkuj się. - Bo zbanuję jak będziesz tak jawnie przewrotne, więc na pewno satanistyczne narracje głosił.
  - Do tego głosił antylogiczny bełkot, bo Kościół jest konstruktywny, a trolle to destruktorzy.

  A Neon został zaatakowany rzeczywiście, i to przez anytkościelnych, antykatolickich trolli (choć słowo "troll" jest tutaj eufemizmem, a sprawa jest poważna.

  Nadto zwróć uwagę że Ty sam trollujesz temat notki, a robisz to dla odwrócenia uwagi od tych rzeczywistych wrogów Portalu, przy czym i próbujesz lansować tu skompromitowane własne tezy, tezy w znacznym stopniu zgodne z tezami Głogoczowskiego/Berkeley'a72 i Kosiura/Rzeczpospolita).


  "religia nie ma nic wspólnego z budowaniem...."

  Z budowaniem nie, ale z motywacjami, intencjami i celami to już tak. - Z prawdą jedyną, bez której nie da się zbudować żadnej trwałej budowli użytecznej dla człowieka to już tak.


  "solidaruchów"

  Oooo, nie! Dość! Jak Ty, po tym co Ci się naklarowałem na temat idiotyzmów zawartym w tym słowie, to stwierdzam że jesteś obłąkany.

  Od tej pory nie pisz bo będę wycinał, albo i zbanuję.
 • @Oscar 14:55:55
  "a obliczyłaś już ile diabłów (szatanów) się zmieści na główce od szpilki "

  Dla każdego kto ma chociaż ksztę rozumu jasne jest że nawet wszystkie, bo byty duchowe nie mają wymiarów materialnych, więc nie powtarzaj tu idiotyzmów za lewackim, w tym "oświeceniowym" ciemnogrodem.
 • @Oświat 15:59:02
  „Przeszłości ślad ręka nasza zmiata”. ?

  Nie rozumiem, czym tu się cieszyć? Dlaczego niszczyć takie piękne, zabytkowe budowle, zamiast przeznaczyć je na inny cel? Choćby przytułek dla bezdomnych.
  Na tej samej zasadzie można by pójść do muzeum i zniszczyć dzieła, bo są nie na czasie. Barbarzyństwo i tyle.
 • @Rebeliantka 13:33:43
  Żydo-Kosiur jako "Głupiec pewny siebie".
  Ditto!
 • @Hades 14:57:08
  "Definicja SEKTY"

  Nie wiem po co to tutaj wrzucasz. To nie w temacie. Trollujesz.

  - Chyba że wykażesz że Głogoczowski/Berkeley72 to członek sekty faryzeuszów czy ich bezpośrednich spadkobierców - talmudystów. Mogło by być ciekawie.
 • @MacGregor 17:15:10
  Obrońca się znalazł, ubodło ?
 • @Astra - Anna Słupianek 15:55:29
  Brawo!
 • @MacGregor 17:13:55
  Proponuje nie wchodzić w teologiczne filozofie... to do niczego nie prowadzi...

  Chyba lepiej porozmawiać o Polsce i o tym jak jej Pomóc...
  A wiara niech pozostanie intymną sprawą każdego człowieka..

  Nie epatujmy wiarą , nie uprawiajmy exchibicjonizmu religijnego...
  Nie oceniajmy w kategoriach religijnych (Polak katolik a reszta to komuchy...)...

  Polska wymaga realnej naprawy ... ziemskich reform ...a nie pakowania kasy do przepastnej kieszenie zawsze "biednego" KK.
 • @Astra - Anna Słupianek 15:55:29
  @Astro i Twój komentarz to typowe podejście sekciarza który nawet nie chce się samodzielnie rozejrzeć dookoła a tym bardziej ruszyć szarymi komórkami.
  Jeśli ktoś napisze/powie że ogólnie mówiąc Mitologia Żydowska potocznie zwana Biblią to stek debilizmów, głupot, zabobonów czy opowieści zaczerpniętych z dziesiątek innych i wytrzepanych z mchu i paproci to zaraz jest SATANISTĄ itd itp.
  Jeśli ktoś powie czy napisze że PIS to durnie i złodzieje to od razu jest za PO.
  I na odwrót: jeśli powie coś negatywnego na PO to z automatu dla ciemnoty staje się PISdzielcem.
  A to na ogół tak nie działa..
  Napisz mi gdzie piszę cokolwiek o ściąganiu do Mojej ojczyzny ciapatych i tubrabogłowych? (w tej kwestii popieram w całości Korwina Mikke: "topić ich peke peke na otwartych wodach - kto dopłynie o własnych siłach to deportować")
  Gdzie życzę sekciarzom Watykańskim śmierci? Piszę że potrzeba dwu pokoleniowej zmiany aby w końcu ludzie zaczęli myśleć samodzielnie a nie mieć prane dekle od szkoły podstawowej.
  .
  Nie ma ani jednego - ZEROOOOO!!!!!!!!!!! dowodów na głupoty wypowiadane przez sektę Watykańską (bo w ich/Waszej Mitologii Żydowskiej i tak co innego jest często napisane w porównaniu tego jak oni żyją i co ciemnym baranom - przepraszam pomyliłem: Owieczkom wciskają na siłę od najmłodszych lat.
  .
  Wiara to nie fakty.
  .
  Wiara TO STAN UMYSŁU.
  Wiem że to boli, ale to na prawdę nie jest moja wina.
  Życzę zdrowia
 • @Oświat 15:59:02
  Wooow...
  Od razu widzi się świat na kolorowo a nie czarno
 • @miarka 18:00:45
  Moje wypowiedzi mają pozytywny oddźwięk .. więc nie tylko ja tak myślę.

  A cenzura odbieranie głosu... to nie jest "demokracja" którą chcę budować...
  Polacy takiej "demokracji" też nie chcą (poza fanatykami pozbawionymi moralności...czyli np skrupułów.
 • @provincjal 09 16:02:16
  "Urzędnicy państwa watykan w znakomitej większości żydoskiego pochodzenia, mają być autorytetem / jankoskie i flaszki z pałacami / dla Polaków ?"

  Gdyby nie to że dajesz *5 Oscarowi to bym uznał że mądrze piszesz, bo Kościół nie stoi na autorytecie.
 • @miarka 18:18:29
  Wręcz przeciwnie - dokładnie w temacie.
  W temacie wiary w Mitologię Żydowską/czytaj wiary w KK
  Bo w tym przypadku wiara to tylko STAN UMYSŁU a nie fakty
 • @Oświat 16:05:23
  "Kochaj bliźniego swego jak siebie samego!!!
  Jaki z ciebie katolik jak nie żyjesz zgodnie z Bożym przykazaniem?"

  Takiś mądry? To zdefiniuj mi tu słowo "miłość". Możesz i w specjalnej notce.

  I nie zapomnij w niej zaznaczyć ze miłość jest wyrazem sprawiedliwości, a więc nie jest dawaniem osobie kochanej tego, czego ona chce a tego co powinna dostać.
  Czekam.
 • @miarka 14:14:50
  Głogoczowkiego rozszyfrowałem natychmiast. Napisałem:
  „Ateizm i Walka z Kościołem idą w parze. Stąd „ateizm” znany jest również jako „religia” skojarzona z satanizmem, żydostwem, i marksizmem (K.Marks, syn rabina). 
  Rosja, a ścisle mówiąc Rosjanie-Komuniści (Putin za to cierpi) są najbardziej znienawidzonymi adwersarzasmi Zachodu. Tylko że nie z powodu agresji imperialistycznej w imię Doktryny Breżniewa, ale z powodu agresji ideologicznej rozsiewania religii ateizmu podpartej teoriami satanizmu, kabałły, i marksizmu.
  Wystarczy przyjrzeć się działalności i tzw. „opinii” Socjalistów, Komunistów, Marksistów, generalnie Lewicy. Przypominam, że to nie księża KK mordowali oficerów stalinizmu i bezpieki, ale na odwrót, staliniści i bezpieka mordowała księży oraz Chrześcijan. Masowo! 

  I jak to jest i dlaczego adwersarz „imperialistycznego Zachodu”, czyli autor wypudrował się wyrazem „Berkeley” ? „

  Nie odpisał mi, więc wsadziłem tego „lwa” do klatki.
  Tylko nie wciskaj tutaj AgnieszkęS jako osobnika „z piekieł blogosfery”.
  Jak na razie AgnieszkaS jeszcze rogów nie pokazała.
 • @Oscar 18:21:04
  Tyle że dopóki gro ustaw/praw/przywileji/itd itp jest pisanych pod dyktando i służebność nie wiary a konkretnie Państwa Watykańskiego a w zasadzie jego wierchuszki to niczego w tym kraju nie da się zmienić.
  Niczego nie zmienisz dopóki nie zmienisz mentalności Polaków.
  Dzięki tej konkretnej sekcie od lat tkwimy tu gdzie tkwimy a różnej maści mendy (jak choćby jarek z żoliborza) łupie nas z lewej i prawej sprytnie wykorzystując zacofanie umysłowe, gusła i zabobony mieszkańców Państwa nad Wisłą.
  Dwa pokolenia - wcześniej nie widzę szans.
 • @Hades 18:28:10
  "Stan Umysłu" to bardzo dobre określenie.
  Inne stany umysłu to "zakochanie", "nienawiść", preferencje seksualne"..."alkoholizm"...

  Wszystkie one mają wspólny mianownik...
  ograniczają racjonalne myślenie...czyli obiektywizm ocen...
  niektóre są przyjemne ale czasem groźne dla otoczenia..

  Stan umysłu jak widać można wywołać farmakologicznie, biologicznie ..lub edukacyjnie poprzez indoktrynację..

  Przykładem absurdalnego stanu umysłu jest np. Korea Pn...ale i ortodoksyjne wersje religijności (żydzi, islamiści, katolicy.. buddyści)
  wszystkie są irracjonalne... dla patrzących z zewnątrz śmieszne alogiczne absurdalne... dla patrzących od wewnątrz... absurdalność ich idei nie jest widoczna..

  Jak widać umysł człowieka to dość plastyczny twór i można go ugniatać na różne sposoby i w różnych celach.
 • @Hades 18:34:03
  Ja jestem bardzie optymistyczny...&0% ludzi już wytrzeźwiało...
  Pozostałe 30% wymiera (ludzie starsi z poprzedniego stulecia)
  Pozostało parę % młodszych wierzących ... i to ich globalna mafią wykorzystuje do kolaboracji...i oni starają się trzymać razem z mafią za mordę całą resztę Narodu Polskiego.

  Jak globalna mafią się rozleci (bo wielcy tego świata nad tym pracują) to i oni stracą władzę a świat stanie się normalny....
 • @Oscar 18:46:43
  .. mało być 70% a nie 80%...
 • @Oscar 18:21:04
  "Chyba lepiej porozmawiać o Polsce i o tym jak jej Pomóc...
  A wiara niech pozostanie intymną sprawą każdego człowieka.."

  Wiara jest konieczna żeby wierzyć w prawdę że jest jedyną, prawdę odkrywaną, a nie stanowioną, a więc wierzyć a nie tylko mniemać że utrzyma nasze ludzkie konstrukcje.

  Gdyby tak nie było, to każdy co silniejszy by chciał żeby to na "jego prawdzie", czy "prawdzie przez niego stanowionej" było budowane.

  Nie podoba Ci się wiara w Boga jedynego, to musiałbyś wierzyć wszystkiemu co Ci będzie mówił byle silniejszy zbój, który zajmie Jego miejsce. Natura nie zna próżni.
  Jak myślisz - kto by miał być Twoim "panem i władcą", tym zbójem w którego już byś musiał "realnie wierzyć"?


  Pomóc komuś to pomóc w dobru; pomóc Polsce to bronić i budować dobro wspólne jej właściciela, Narodu Polskiego. Naród Polski stoi na wartościach, a to wartości zgodne z wiarą katolicką.
  Nie jesteś w jedności z Narodem Polskim to go zdradzasz przy byle okazji, a zdradzasz go to zdradzasz i siebie samego, zostajesz samozatraceńcem - powolniejszym lub szybszym samobójcą.
  Nie musisz być katolikiem żeby należeć do Narodu Polskiego, ale tym bardziej jego system wartości, a zarazem system wartości Kościoła Katolickiego musi być Twoją świętością we wszystkich wymiarach Twojego życia w przestrzeni życia publicznego Państwa.

  Pójść za Twoim pomysłem sprywatyzowania wiary, to nie było by wspólnoty wiary ani jakichkolwiek innych ludzkich wartości - ani Narodu, ani jego Państwa.
  Nie patrzylibyśmy na idee, na dawanie z siebie, na budowanie, tylko każdy by patrzył na korzyści, przyjemności, władzę i ciągnięcie dóbr do siebie choćby się wszystko miało zawalić.
 • @miarka
  Dobra notka 5* . Zło , dobrem zwyciężaj .Salut .
 • @miarka 19:17:08....Wiara jest konieczna żeby wierzyć w prawdę że jest jedyną, prawdę odkrywaną, a nie stanowioną,....
  Wiara nie jest potrzebna , aby przyjąć prawdę, która jest odkryta.
  To siła odkrycia jest wystarczająca, aby być przekonanym o prawdzie.

  A prawdy stanowione to jest codzienny warsztat religii produkujących dogmaty.
 • @Oscar 18:24:50
  "Moje wypowiedzi mają pozytywny oddźwięk .. więc nie tylko ja tak myślę."

  I co z tego że i inni tak błądzą?
  Co z tego że Ci przytakują jak przytakują sobie i swoim błędom uważając je za słuszną drogę.
  Nawet żeby ich była większość społeczeństwa, to by wciąż nie było dobre tylko "pozytywne" w stosunku do jakiejś ideologii grupowej poprawności; to by to mógł być tylko rozdęty do monstrualnych wymiarów margines pasożytniczy i "margines społeczny".


  "A cenzura odbieranie głosu... to nie jest "demokracja" którą chcę budować...
  Polacy takiej "demokracji" też nie chcą (poza fanatykami pozbawionymi moralności...czyli np skrupułów."

  Musimy kończyć bo Ty nie rozumiesz co piszesz i nie chcesz się uczyć wykorzystując przy tym moje uwagi (nie tylko moje), a wygłaszane idiotyzmy podtrzymujesz jak jakiś złośliwy gnom-terrorysta, próbujący odgrywać się na normalnych za to że jest nienormalny.

  Tu chodzi nie o to żeby Ciebie dyskryminować cenzurą (a więc patrząc z punktu widzenia sprawiedliwości krzywdzić), tylko żeby bronić się przed Twoim terroryzmem i narzucaniem jako "jedynie słusznej" Twojej oceny, Twojej "prawdy".
  To Twoja postawa jest postawą niemoralną, bo moralnym to jest to co służy ludzkiemu życiu. - Twoja natomiast postawa nie daje normalnie żyć normalnym.
  Ty siejesz patologie i nie raczysz nawet przyjąć uwag z pokorą.

  "Zabłysnąłeś" tutaj, pod notką przestrzegającą przed inną patologią, ale zauważ że to patologia tylko tyle że większa od Twojej, ale podobna.
 • @Hades 18:28:10
  "Wręcz przeciwnie - dokładnie w temacie.
  W temacie wiary w Mitologię Żydowską/czytaj wiary w KK
  Bo w tym przypadku wiara to tylko STAN UMYSŁU a nie fakty"

  Co Ty mi tu trollujesz. Gdzie ja piszę o mitologii żydowskiej, gdzie ja piszę o faktach? Masz jakieś urazy psychiczne z dyskusji z kim innym, a tu przychodzisz je leczyć?
  Nie znasz drogi do lekarza?

  A Stary Testament to nie jest część Ewangelii chrześcijańskiej, czyli nauk Nowego Testamentu.
  Chrześcijaństwo to inna religia. Stary Testament jest użyteczny głównie dla lepszego uściślania i rozumienia pewnych kwestii w Nowym Testamencie.
  To taka agentura wpływu jak Głogoczowski/Berkeley72 czy Kosiur/Rzeczpospolita nas tu, na Neonie24 epatuje mitologią żydowską - i jako satanistycznie przewrotni i po to żeby to nas, chrześcijan winić za wszystko co im się nie podoba, a na ty tle budować świat swoich szowinistycznych roszczeń.
 • @Zdzich 18:30:35
  "Tylko nie wciskaj tutaj AgnieszkęS jako osobnika „z piekieł blogosfery”.
  Jak na razie AgnieszkaS jeszcze rogów nie pokazała"

  Owszem, nie ma chamskiego czy jawnie wrogiego słownictwa - jest zewnętrznie poprawnopolityczna i wikipedyczna, ale przyjrzeć się treści tego co pisze to oni się wiele nie różnią.
 • @miarka 20:19:51
  " wikipedyczna " Czy ty jej nie przeceniasz ?. Tylko pytam . :)))))
 • @miarka 19:17:08
  Typowy BEŁKOT watykańskiego SEKCIARZA.
  Czasami to nawet "Was" mi jest szkoda.
  Ale głownie tylko tych co zostali zmanipulowani za modu a nie z własnej świadomej dorosłej woli.
  DWA POKOLENIA i będzie prawie normalnie - w sensie sekciarskim
 • @miarka 20:10:07
  "gdzie ja piszę o faktach? '
  I w tym szkopuł że: NIGDZIE :D
  Nigdzie nie piszesz o faktach bo takowe w Waszej "wierze" nie istnieją.
  Ponieważ po raz kolejny powtórzę:
  Wasza katolska "wiara" to STAN UMYSŁU A NIE FAKTY :D
  Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia
 • @Hades 20:27:43
  Wiesz patrzę i widzę jak po sprzedaniu wszystkiego co polskie stado hien głoduje .Teraz magdalenkowa hołota chce ukraść to co pozostało , czyli własność KK w moim kraju . No pasaran . Pojmujesz ?.
 • @Repsol 20:33:31...własność KK w moim kraju...
  Też nie Twoja, więc co za różnica?
 • @Zbigniew Jacniacki 20:40:58
  Czyli co pozwolisz łobuzom ukraść Polskę do końca ?. Jestem w szoku . :(
 • @Oświat 20:47:34
  Drugi policzek nadstaw banderopitekom i oddaj im Przemyśl wraz z 14 powiatami . https://www.wprost.pl/434318/Przemysl-i-kilkanascie-powiatow-powinny-wrocic-do-Ukrainy . Kumasz ?.
 • @Oświat 20:30:42
  „A tu na Neonie wojna na całego. Dobrze, że średniowiecze mamy za sobą bo by miecze i topory poszły w ruch.”

  Zgadza się, a żeby było śmieszniej, to nie wywołali jej katolicy, nie wywołali jej przeciwnicy Watykanu i instytucji kościoła, ale wywołali ją wrogowie katolików. Lewica też jest fanatyczna, ma swoje świętości i swoje dogmaty, zauważ.
 • @Repsol 20:47:09...Czyli co pozwolisz łobuzom ukraść Polskę do końca ?...
  Przecież napisałeś , ze to jest własność KK , skąd wniosek , ze godzę się na okradanie Polski?
 • @Lotna 20:54:05
  Dlatego należy powtarzać . https://www.youtube.com/watch?v=IjOGUo8Yt6U Salut .
 • @Zbigniew Jacniacki 21:01:05
  Przepraszam za lata promowania . Duszę mi chcesz odebrać ?.
 • Staropoliński obyczaj palenia knotów.
  https://m.salon24.pl/bf87d0d4f0e939fa2a3104c591e9cf1c,578,325,1,0.jpg
 • @Repsol 21:12:12...Duszę mi chcesz odebrać ?...
  Ja?
  Skądże znowu!
  Sam komuś ją oddajesz
  Pewnie będzie za Tobą tęskniła.

  Dziękuję za promowanie przez lata.
  To ja przepraszam, że teraz tego żałujesz.
 • @Zbigniew Jacniacki 21:20:16
  Czyli mamy status quo . Dalsza dyskusja jest bez sensu . Bywaj z Bogiem .
 • @Repsol 21:29:20.... Dalsza dyskusja jest bez sensu ....
  Jak zmienisz zdanie, to daj znać.

  Bywaj i słuchaj Boga.
 • @Zbigniew Jacniacki 19:44:26
  ""Wiara jest konieczna żeby wierzyć w prawdę że jest jedyną, prawdę odkrywaną, a nie stanowioną,...."
  Wiara nie jest potrzebna , aby przyjąć prawdę, która jest odkryta".


  Ależ skąd Poznawać prawdę a przyjmować, czyli uznawać prawdę to dwie różne sprawy.
  Można np. uznać tylko jej wycinek ją nazwać to całą prawdą... i satanizm lub inna ideologia gotowe. Tutaj "uznać" znaczy "podeprzeć siłą" (czy jakąkolwiek jej formą).

  Do tego wiara jest nam konieczna w wielu kwestiach sprawiedliwości.
  Wiara jest konieczna żeby uznać miłość, żeby ufać komuś, żeby być posłusznym, a więc i podejmować zorganizowane działania.
  Bez wiary to wszystko też by było uznaniowym.
  Bez tego byłoby bardzo groźne próby by narzucać wszystko "siłą autorytetu", czy argumentem siły".
  I poza przypadkiem gdy wybieramy między nimi nie ma tu różnicy czy wiara Bogu czy komuś innemu.


  "To siła odkrycia jest wystarczająca, aby być przekonanym o prawdzie".

  To by była prawda odkrywana siłą odkrywcy, a więc tyle co "ustanawiana siłą". - A to rodzi dowolną dyktaturę...


  "A prawdy stanowione to jest codzienny warsztat religii produkujących dogmaty".

  Nie wszystko idzie uzasadnić istniejącym warsztatem logicznym, więc czasami dogmaty są potrzebne, ale to jest rzadkość, a nie "codzienny warsztat".

  Inaczej w życiu władzy i jej wybranych, we wszelkiego rodzaju ideologiach wspieranych terroryzmem, czy mocą państwa terrorystycznego, albo pieniądza wynoszonego do funkcji nadprawa i nadwładzy.
  To jest naprawdę groźne, i to jest dzisiejszą codziennością, "codziennym warsztatem" mediów, polityków, służb państwowych, banków, skarbówki, a nawet sądów - wszystkiego tu się można spodziewać.
 • @Repsol 20:33:31
  "czyli własność KK w moim kraju"
  Mówisz o Watykanie pisząc o własności KK w Twoim kraju. A mi to zwisa co kto im co ukradnie.
  Mnie interesuje to co Polskie tu w mojej ojczyźnie: w Polsce - faktem jest że i tu KK ma pewne "własności" przejęte/zagrabione/wyłudzone
  Ale mam nadzieję że z czasem powróci to w pełną Polska własność
 • @miarka 20:19:51
  Podaj mi pare przykladow lub linkow do jej wypowiedzi.
  Chcialbym "przyjrzeć się treści tego co pisze" i porownac do Głogoczowskiego.
 • @Repsol 20:26:08
  "" wikipedyczna " Czy ty jej nie przeceniasz ?. Tylko pytam . :)))))"

  To nie był w moich ustach komplement. Tak mogą uważać tylko ci, co zaczynają od definicji z wikipedii traktowanej jak autorytet również w kwestiach wartości, kultury a nawet wiary, sataniści co to fakty stawiają wyżej jak prawdę, a dopiero w razie sprzeciwu zaczynają myśleć, a czasami i nie, tylko brną w fałsz. :-)
 • @Hades 21:49:03
  Widzę jak Polska tobie zwisa . https://www.youtube.com/watch?v=b_MgIPhrS1g
 • @Zbigniew Jacniacki 20:40:58
  "...własność KK w moim kraju...
  Też nie Twoja, więc co za różnica?"

  Przypomniał mi Pan że od dawna się szykuję do notki o własności...
  I to jest też groźne że zamiast się skupiać na rzeczach ważnych, muszę się bronić przed destruktorem. - A przecież Neon nie jest moją własnością, ani nawet posiadaniem.
  Jednak ideowa społeczność to już jakby wspólnota blogerska, też mamy tu wkładane pewne dobro wspólne, a więc i nasz głos jakoś się liczy.

  Z majątkiem Kościoła jest zupełnie inaczej. Jest ona własnością ogółu wiernych, czyli członków Kościoła, a nie hierarchii kościelnej.
  Kościół to najpierw my - członkowie, jak "członki ciała mistycznego".
  Żydokomuna porywać się chce na naszą własność.

  Co do hierarchii kościelnej to majątek kościoła jest tylko pod jej bieżącym zarządem - nie jest jej własnością a posiadaniem na określonych warunkach.
 • @Repsol 22:00:16
  No mi zwisa kto i co ukradnie Watykańczykom w Watykanie - to i tak w zdecydowanej większości nie jest przez nich wypracowane ciężka pracą fizyczną, a poza tym nawet nie powinni się ani obrażać (a zgodnie ze swoimi przykazaniami nastawić drugi policzek), ani żałować wszak (ponoć) ślubowali ubóstwo.
  Mi to więc zwisa.
  Czym innym jest teren Polski i własność Polaków.
 • @Zdzich 21:52:44
  "Podaj mi pare przykladow lub linkow do jej wypowiedzi".

  Było ostatnio ze trzy takie w naszych ostatnich wymianach komentarzy. Mam już zaawansowany szkic notki, a więc zostawmy to do innego razu.
 • @miarka 22:13:04
  "Z majątkiem Kościoła jest zupełnie inaczej. Jest ona własnością ogółu wiernych, czyli członków Kościoła, a nie hierarchii kościelnej.
  Kościół to najpierw my - członkowie, jak "członki ciała mistycznego".
  Żydokomuna porywać się chce na naszą własność.

  Co do hierarchii kościelnej to majątek kościoła jest tylko pod jej bieżącym zarządem - nie jest jej własnością a posiadaniem na określonych warunkach."
  Tak być powinno ale jest inaczej.
  Idź do Episkopatu i im to wytłumacz :D :D
  Albo tym co ten niby Nasz Narodowy majątek będącym TYLKO pod ich nadzorem/"posiadaniem na określonych warunkach" wynajmują choćby na szkoły za kosmicznie zawyżone kwoty najmu.. itd. itp.
  Na prawdę czasami mi Was szkoda.
  Niby wykształceni a głupi...
  Niby dorośli a łatwowierni...
  Niby w pełni zdrowia a niewidomi...
  Echhhh - jeszcze ze dwa pokolenia - szkoda że tego nie dożyję, ale dla dzieci i wnuków WARTO
 • @miarka 22:13:04....nie jest jej własnością a posiadaniem na określonych warunkach....
  Czym się różni własność od posiadania na określonych warunkach?


  Kan. 1254 - § 1. Kościół katolicki na podstawie prawa wrodzonego, niezależnie od władzy świeckiej, może dobra doczesne nabywać, posiadać, zarządzać i alienować, dla osiągnięcia właściwych sobie celów.


  Kan. 1256 - Prawo własności dóbr, pod najwyższą władzą Biskupa Rzymskiego, należy do tej osoby prawnej, która nabyła je zgodnie z prawem.

  Kan. 1257 - § 1. Wszystkie dobra doczesne, należące do Kościoła powszechnego, do Stolicy Apostolskiej lub do innych publicznych osób prawnych w Kościele, są dobrami kościelnymi i rządzą się kanonami, które następują, oraz własnymi statutami.  Raczej własność , o której traktują te przykładowe kanony, nie należy do "ogółu wiernych".
 • @Zbigniew Jacniacki 22:44:22
  Tu jest mowa o prawie własności które jest prawem, a nie własnością.

  Kościół w tych sprawach kieruje się raczej zasadami wyjętymi ze starożytnego Rzymu czasów upadku gdzie skupiano się na zasadach legalności tego co można zrobić z konkretnym czynnikiem majątkowym od strony prawnej i sprawiedliwości.

  Tymczasem własność to jest więcej jak prawo. To już wartość ludzka wyższego rzędu nawet jak sprawiedliwość.
  Ma też funkcje władcze nad sferą polityki - np politycy nie mają upoważnienia narodu żeby jego dobra wspólne, które mają powierzone do ochrony i bieżącego zarządu sprzedawać.
 • @Zdzich 21:52:44
  Dziduś, słoneczko,
  ja ci podam przykład:

  @Husky 17:01:53
  Znam to. „Ku..a ku..wie łba nie urwie”. :)))
  Pozdr.

  Zdzich 10.12.2018 17:10:42

  https://antykomunista.neon24.pl/post/146751,przed-rocznica-wprowadzenia-w-polsce-stanu-wojennego
  _______________

  Jeśli miałeś na myśli siebie i kundla Husky, to wszystko jest ok, choć i tak nie zmienia to faktu, żeś żydo-katolickie bydle.
 • @Rzeczpospolita 01:19:48
  Ja napisałem wyraźnie kogo miałem na mysl, i nie był to ani Husky, ani ja.
  Ale dziękuję za powtórzony komentarz. To już było.
  „Żydo-katolicka świnia” też z już była. Nie chcę sprawiać ci tyle frustracji, ale musisz wymyśleć coś nowego, gdyż zanudzasz adminów.
 • @Hades 22:21:54
  A mnie zawsze zastanawiało, dlaczego jakakolwiek krytyka Kościoła, jest traktowana przez ich wyznawców jako atak na wiarę ?
  Jakaś aberracja...
  I kompletnie nie rozumiem tej obłudnej i zakłamanej obrony tych zboczonych bydlaków w sutannach, krzywdzących dzieci.
 • @Astra - Anna Słupianek 15:55:29
  "W dodatku notka miarki nie jest o katolikach ale przestrzega przed wojującym ateizmem a nawet satanizmem, więc jak?"

  Uderz w stół a nożyce się odezwą.
 • @Zdzich 18:30:35
  "Przypominam, że to nie księża KK mordowali oficerów stalinizmu i bezpieki, ale na odwrót, staliniści i bezpieka mordowała księży oraz Chrześcijan. Masowo! "

  To jest nierozliczone zło, które podnosi się na łapach, by niszczyć Kościół. Stąd też i tu nie na temat twardogłowi wskoczyli na swój ulubiony odcinek ideologiczny.
 • @Repsol 20:47:09
  "Czyli co pozwolisz łobuzom ukraść Polskę do końca ?. Jestem w szoku . :("

  Trafne spostrzeżenie. Własności KK nie się "sprywatyzować", być może ta ostra nagonka na Kościół jest spowodowana tą niemożnością? Rozwalić Kościół i pazurami rozdrapać mienie.
 • @wercia 11:04:04...Trafne spostrzeżenie....
  Tak, jeżeli Pani stawia znak równości pomiędzy mieniem polskim i kościelnym.

  Czego nie można uznać za prawdę.
  KK rewindykuje od Polski "swoje" mienie, czyli w praktyce odróżnia je od "polskiego".

  Przy okazji, w czym Pani widzi ostrą nagonkę na KK w Polsce?

  Jeżeli Pani zdaniem to , że niektórzy rodacy mają inną ocenę historycznych i bieżących działań KK i prezentują ją w przestrzeni medialnej, jest wystarczające , aby nazywać taki stan "ostrą nagonką", to wszystko jasne.

  Ja widzę inną rzeczywistość.
  Watykan ma konkordat, duchowni KK etaty w wojsku, szpitalach, szkołach.
  Współfinansowane z budżetu RP uczelnie kościelnych osób prawnych.
  czasopisma, radiostacje, telewizję...

  Zaiste , stan ostrej , ale nie nagonki, lecz może niewdzięczności?
 • @SZS 08:53:01
  "A mnie zawsze zastanawiało, dlaczego jakakolwiek krytyka Kościoła, jest traktowana przez ich wyznawców jako atak na wiarę ?
  Jakaś aberracja..."

  Dziwi mnie to co piszesz, bo ja czegoś takiego nie obserwuję.

  Tu już aż się prosi specjalna notka o krytyce, i choć miałem inne plany zaraz do niej siadam.


  "I kompletnie nie rozumiem tej obłudnej i zakłamanej obrony tych zboczonych bydlaków w sutannach, krzywdzących dzieci"

  A to już świadczy że kompletnie nie zrozumiałeś przesłania niniejszej notki. Ale to się łączy i to też rozwinę w zamierzanej notce o krytyce, krytyce i potępianiu, krytyce i manipulacjach po to abyśmy podejmowali złe decyzje w przekonaniu że są dobre..
 • @wercia 11:04:04
  "Własności KK nie się "sprywatyzować", być może ta ostra nagonka na Kościół jest spowodowana tą niemożnością? Rozwalić Kościół i pazurami rozdrapać mienie."

  Właśnie. To jest to. - Własności KK nie da się "sprywatyzować".
  W ogóle własności nie da się legalnie prywatyzować bo to jest z natury nielegalne.
  - To jest z natury zbrodnicze na miarę sprzedaży ostatniej krowy w gospodarstwie, gdzie żyje rodzina z licznymi dziećmi.
 • @Zbigniew Jacniacki 12:03:01
  "Ja widzę inną rzeczywistość.
  Watykan ma konkordat, duchowni KK etaty w wojsku, szpitalach, szkołach.
  Współfinansowane z budżetu RP uczelnie kościelnych osób prawnych.
  czasopisma, radiostacje, telewizję...

  Zaiste , stan ostrej , ale nie nagonki, lecz może niewdzięczności?"

  Pan nie rozumie, że po pierwsze to jest skutek "upaństwowienia" mienia KK po wojnie przez żydokomunę, a po drugie wchodzi tu w rachubę ten wariant "sprzedaży ostatniej krowy" o którym piszę powyżej.
  Rzecz w tym że Kościół swoje działalności prowadzi "po kosztach", a musiałyby jego funkcje być przejmowane przez tych którzy działają dla zysku, a przy tym jeszcze karmią zupełnie zbędnych biurokratów-pasożytów. Za tym idą i tragedie.
  Np. tam gdzie zmuszano w USA Kościół do zapłacenia gigantycznych "kar", ten musiał sprzedać ochronki i ludzie tysiącami zaczęli mieszkać po ruderach i pod mostami, pojawiły się tłumy żebraków.
 • @Zbigniew Jacniacki 12:03:01
  Kłują Pana te etaty? Widać jest zapotrzebowanie. Konkordat (łac. concordatum -uzgodniony) to umowa międzynarodowa między Polską a Stolicą Apostolską. Takie umowy (w uzgodnionej treści) Polska pozawierała z przedstawicielami wszystkich innych religii działających na terenie kraju.
  Mienie Kościoła zostanie na terenie Polski. Gdyby było "polskie", to już by go nie było. Tak jak majątku hr Jakuba Potockiego przekazanego utworzonej przez niego Fundacji i rozgrabionego jak się to wstrzemiężliwie określa wskutek "burzliwych dziejów"
  http://www.fpotockiego.org.pl/testament.html
  http://www.fpotockiego.org.pl/
  Przeszło na własność Skarbu Państwa, a potem się rozmyło, już odpowiednie agencje państwowe wiedziały komu dać. We Francji o dziwo zachowały się 3 nieruchomości.
  Kościół niczego nikomu nie ukradł w przeciwieństwie od "państwa". Przez wieki gromadził mienie. Znaczną wartość stanowiły właśnie zapisy i darowizny możnych.
  A że odebrałam to jako nagonkę? Proszę zauważyć, że przy każdym możliwym wpisie czy to o antykościele, czy o atakach na polskość i Polaków -zaraz zlatują się jak kruki umyślni i głoszą swoje inaczej racjonalne poglądy ( niezależne od istoty tematu). Mam wrażenie, że to celem utwierdzenia się w swoich wątpliwych poglądach, bo w przeciwnym wypadku po co?
 • @Zbigniew Jacniacki 22:44:22
  Proponujesz Waść uwłaszczyć "ogół wiernych "na dobrach kościelnych?
  Uwłaszczanie czy wywłaszczanie to domena państwa.
  Proponuję ciekawą rozmowę z dr Krajskim, również o tym, że darowiznę uczynioną na rzecz Narodu Polskiego, nie państwa, też można ukraść:
  https://www.youtube.com/watch?v=juwWFoiaHm4&t=39s
 • @wercia 13:28:25
  "Proponuję ciekawą rozmowę z dr Krajskim, również o tym, że darowiznę uczynioną na rzecz Narodu Polskiego, nie państwa, też można ukraść:"

  Właśnie: można. Można, ale nie wolno. Tu nie ma wolności, bo taka darowizna jest ze swojej natury wkładem w dobro wspólne wspólnoty. - W jej własność, a ta jest ze swojej natury niezbywalną.
  Można "bo prawo pozwala", czy że "prawo nie zabrania" nie znaczy ze wolno, bo tu wolność nie sięga. Tu nie ma "prawa własności" podlegającego prawodawstwu, a jest własność.
  Kiedy prawodawstwo państwowe usiłuje ingerować we własność jest bezprawiem.

  - Własność nie jest do bezpośredniego z niej korzystania, a jedynie dla organizowania swoich korzystnych działalności przy niej, korzystnych i dla danej społeczności, i dla wspólnot wewnętrznych, i osób indywidualnych na nią się składających.

  Własność zawsze też musi być przekazywana następnym pokoleniom czy rodziny, czy narodu, czy członków Kościoła. To też wielki argument za tym żeby własność traktować inaczej jak posiadanie, prawa i obietnice i szczególnie chronić.
 • @wercia 13:04:10...Kłują Pana te etaty?...
  NIE, TYLKO NIE ROZUMIEM , JAK MOŻNA TWIERDZIĆ, ŻE JEST NAGONKA NA KK, GDY SĄ np.TE ETATY ?
 • @miarka 13:02:13.... Pan nie rozumie, że po pierwsze to jest skutek "upaństwowienia" mienia KK...
  Jeżeli "upaństwowiono" to co należy do państwa polskiego , bo kościelne jest tożsame z polskim (tak twierdzi @Repsol) , to w czym problem?
 • @wercia 13:28:25...Proponujesz Waść uwłaszczyć "ogół wiernych "na dobrach kościelnych?...
  Ja nic nie proponuje.
  Zresztą to byłoby spóźnione.

  @miarka stwierdził, że własność kościelna już należy do ogółu wiernych:

  "....Z majątkiem Kościoła jest zupełnie inaczej. Jest ona własnością ogółu wiernych, czyli członków Kościoła, a nie hierarchii kościelnej...."
 • @SZS 08:53:01
  5 z PLUSEM
 • @Zbigniew Jacniacki 18:39:25
  "...Proponujesz Waść uwłaszczyć "ogół wiernych "na dobrach kościelnych?...
  Ja nic nie proponuje.
  Zresztą to byłoby spóźnione"

  Jakie spóźnione? Przecież to dobrze że ogół wiernych jest uwłaszczony (jest od chwili kiedy ktoś złożył darowiznę "na Kościół" Przecież to "ogół wiernych jest Kościołem". Dobrze, bo nikt tego mienia teraz nie może sprywatyzować ani upaństwowić, czy też przekierować do jakiejś instytucji.
  Dobrze by było żeby formalnie zaznaczał że to na kościół parafialny, diecezjalny, na klasztor, wydawnictwo, ochronkę, przedszkole itp, czy na Kościół w Polsce.
  To już by było niepodważalne że dane dobro musi w Polsce zostać.
  Obawiać się bowiem trzeba też, iż od tego co twierdzi Repsol mogą być wyjątki. Jest tu i komplikacja bo Kościół (w Polsce) ma również własność za granicą.
  Repsol tu nie jest wyjątkiem - takie bowiem jest po bowiem powszechne myślenie, tylko nie każdy o tym zaraz przekonuje niedowiarków.
  Na tej "repsolowej" zasadzie to i ja kiedyś krzyczałem żeby się odczepić od ojca Rydzyka, bo jak jest w jego rękach to w Polsce zostaje.
  Teraz jednak widzę że co do niektórych składników mogą być wyjątki i trzeba uważać na zapisy przy darowiźnie.
 • Hej żołnierzu /Antywojenny wiersz /
  https://imgur.com/0WJzOC2
  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2018/12/hej-zonierzu-antywojenny-wiersz.html
 • W mojej ocenie Henryk Pająk niestety jest takim samym jak Marek Głogoczowski agentem wpływu "sił ciemności"
  W tekście Pana Henryka Pająka padają słowa groźnej dla portalu Neon24 przestrogi dotyczące Marka Głogoczowskiego, czyli niemal od tygodnia blogera Berkeley72.

  We fragmentach tekstu załączonego poniżej pada też ważkie stwierdzenie iż siły których jest on agenturą zamierzają zniszczyć narody słowiańskie (nie tylko Rosyjski i Polski), i robią to już od dawna.

  Nadto padają znamienne słowa o nim samym:

  „Na pewno jest agentem wpływu, który ma na celu burzyć mądrość Polaków”.

  -----------------------------------------------------------------------------------

  W mojej ocenie Henryk Pająk niestety jest takim samym jak Marek Głogoczowski agentem wpływu "sił ciemności"
 • Rewolucja w geopolitycznym postrzeganiu Putina i jego roli w globalistycznym zarządzaniu światem przez TŚWC
  /Tajne Światowe Władzy Centrum / z mojego meila do opozycyjnych towarzyszy w kraju i na świecie

  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2018/12/rewolucja-w-geopolitycznym-postrzeganiu.html
 • @detektywmjarzynski 05:18:46
  "W mojej ocenie Henryk Pająk niestety jest takim samym jak Marek Głogoczowski agentem wpływu "sił ciemności""

  Nie takim samym - tu jest mowa rozsądna, logiczna, merytoryczna, a to o Trockim wiarygodne i ważne. Temat można by pociągnąć. Zrozumienie tego mechanizmu przekierowania winy to to do czego my dopiero teraz dochodzimy, a on mówił o tym już dawno.
  Ja się tu jakichś śladów agenturalności nie dopatruję, jego publicystyki nie śledzę, to kiedyś kiedyś czytałem czerwonej lampki nie zapalało. Z Głogoczowskim przy jego pierwszej notce zetknąłem się z nim pierwszy raz i od razu była nie tylko czerwona lampka, ale i syrena alarmowa.
  Tu mnie skierowała wyszukiwarka po jakimś haśle.
  Oczywiście takich spraw wykluczyć nigdy nie można. To by jednak musiała być agentura o zupełnie innym kierunku. - Jednak tylko nam się w takim przypadku cieszyć by trzeba że się wzajemnie demaskują.
 • @detektywmjarzynski 05:22:50
  "Tajne Światowe Władzy Centrum"

  Ja to widzę tak, że USA jak w przestępczej bandzie - dąży do hierarchii pionowej wśród jej członków na zasadzie zdolności skrzywdzenia. Ten u góry zabiera każdemu to co chce, a pokrzywdzony musi znaleźć słabszego od siebie i zabrać mu to, czego potrzebuje.
  Putin gdyby na to poszedł, to nawet z drugiego miejsca Rosja by była błyskawicznie rozbrojona ze swoich najważniejszych broni pod hasłem trwałego pokoju światowego (USA by sobie zastrzegły rolę uzbrojonego żandarma świata) i pożarta przez USA, a tego czego potrzebuje nie miała by od kogo zabierać.
  Tak że dla rosji wyplątać się z tej światowej hierarchii to jest być albo nie być.
  Oczywiście nie można wykluczyć że Putin zdradzi jak Gorbaczow i zamieszka w USA.

  Ale jest jeszcze i inny wariant - z Chinami jako czapką nad światem, i już bez światowej hierarchii państw, a z grupą chińskich komunistów jako najbogatszych ludzi świata i z chińskimi elitami na czele wszystkich organizacji finansowych i gospodarczych oraz handlowych i administracyjnych świata, z zanikającymi państwami i pomieszanymi narodami.
  I to chińska armia by była żandarmem świata. I to skutecznym, bo Chińczycy się nie asymilują z żadnym narodem chyba najradykalniej.
  W związku z tym wariantem nie ma konfliktu USA-Rosja. Prawdziwym wrogiem USA są Chiny.
 • ktore marionetki sa wyzej ustawione?
  Pominal Autor jak i niektorzy komentujacy wplyw Watykanu na to by ta rana jaka byla wojna polsko-rosyjska z XVII wieku nigdy sie nie zagoila co skrzetnie wykorzystali i czynia to nadal ludzie proweniencji Trockiego i wlasni pozyteczni idioci nie majacy zadnej badz wyrywkowa wiedze historyczna.Ciekavy jest casus pana Macierewicza skadinad historyka.Andre Vltchek wrecz powiedzial,ze zyjac w Czechoslowacji zauwazyl i byl ofiara tego,ze spoleczenstwo bylo programowane( oczywiscie oddolnie uw.moja) w duchu antyrosyjskim.Blogerzy i komentatorzy jak np.Panowie Repsol,Ruszkiewicz,Staszek Kieliszek czy tez P.Pajak maja zagwozdke;widza Rosje bedaca celem atakow imperializmu za ktorym stoja wraze sily NWO czytaj Chazaria i bronia jej, a nie widza zastarzalego konfliktu na linii Kosciol Katolicki i Rosyjski Kosciol prawoslawny.
 • @Rzeczpospolita 13:29:49
  Podobna mysl wyrazil Stanislaw Lem gdzie jedna z postaci podkrecajc galke regulujaca jej poziom rozumu mowi: jak dobrze byc idiota,przynajmniej nie ma sie watpliwosci.
 • @Herkules 18:37:07
  Ciekawa uwaga, ale nas tu czekają poważniejsze rozważania.
  Mamy w Rosji imperializm wielkoruski i imperializm bolszewicki. To myli a są to zupełne przeciwieństwa.
  Pierwszy jest "oddolnym", zagarniającym dusze i rozszerzającym się w miarę wzrostu sił. To tu jest miejsce na "konflikt na linii Kosciol Katolicki i Rosyjski Kosciol prawoslawny".
  Drugi to najczarniejszy syjonizm zmierzający do władzy nad światem na drodze mordu i zawłaszczania wszelkich dóbr. Za nim stali i stoją żydzi, tylko że jak to u nich - w licznych dziś frakcjach.

  U tych drugich oba Kościoły są przeznaczane do likwidacji.
  W obu przypadkach Kościół katolicki jest w niebezpieczeństwie.

  A przecież jest jeszcze linia trockistowsko-żydowsko-protestancka. I USA i UE funkcjonują po tej linii.

  Dyskusja w zasadzie powinna się toczyć odnośnie tego która z tych linii jest dla katolików, a więc i Polaków bardziej niebezpieczna.

  Ja tu uważam (podobnie jak ww grupa) że dziś ta zachodnia, bo i zgodna, i bardziej zdradziecka, fałszywa i zbrodnicza.
 • @miarka 19:11:06
  A autor tego wszystkiego zmieszal to wszystko tak dokumentnie,ze mozna to tylko przeciac;rozwiazac sie nie da.Kto jest tym autorem?bog tego swiata.Materialisci wzdrygna sie na te mysl,ale zrodlo tej wiedzy kim on jest opisuje rowniez ze zdumiewajaca dokladnoscie cechy charakterystyczne potegi anglo-amerykanskiej ostatniej w historii swiata jako tej,ktora gniecie i kruszy wszystko co znajdzie na swej drodze.kto dzis nie liczy sie z umowami,ukladami,jest tez policjantem swiata?tak trafnej oceny mocarstwa nie mogl napisac pastuch sprzed 2.5 tysiaca lat temu;zreszta po co mialby to robic bedac tylko pastuchem?
 • @Herkules 20:28:13
  Zgadza się, ale z jedną uwagą. Mianowicie wcale nie musimy nic przecinać. Panu Bogu się nie spieszy to i my nie wybiegajmy przed orkiestrę.
  Nie znaczy to że mamy popadać w bierność i czekać na cud. Przeciwnie.

  Bóg podpowiada co i jak mamy zrobić często w ostatniej chwili. Na codzień to też nie musimy tak bardzo patrzeć na sprawiedliwość i prawo, bo ... jesteśmy tylko ludźmi a więc i musimy być moralni aby podejmować obronę konieczną, i robić to bez oglądania się wstecz i na wartości niższego rzędu.

  Ktoś to już zauważył, że Bóg najchętniej pomaga tym, którzy już pomagają sobie, a więc "nie dają się zwyciężyć złu". - Trzeba tylko bezzwłocznie się organizować wykorzystując otrzymane już od Boga siły, środki i możliwości działania oraz ludzi których stawia na naszej drodze.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031