Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
293 posty 5356 komentarzy

Najpierw sprawiedliwość

miarka - ...nie przestajmy czcić świętości swoje I przechowywać ideałów czystość; Do nas należy dać im moc i zbroję, By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość. http://www.youtube.com/watch?v=1Tw0_BtJ3as

Skandal! Zdrada! Pogonić ich! - I to jak najszybciej.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PiS chce pozbyć się Szydło i zainstalować nam na stanowisku premiera bankstera żydowskiego Mateusza Morawieckiego. To najgorsze co może Polskę spotkać. Tu grozi że już wszystko zostanie postawione na głowie.

To tyle co na wojnie poddać się wrogowi, który nie ukrywa, że mężczyzn wymorduje, kobiety uprowadzi w jasyr, dzieci sprzeda na części zamienne, albo do pedalskich i pedofilskich burdeli, a na naszym terenie urządzi sobie kolonię. Kolonię zarządzaną przez układ dwóch namiestników: Dudy i Morawieckiego.

 

Grozi że Polacy zamiast odzyskać Polskę zostaną z niej jeszcze bardziej wygonieni, a masowo sprowadzeni do niej zostaną – i to na panów i policjantów - syjoniści upaińscy i żydowscy. Ci zaś z Polaków co pozostaną, już całkiem stracą szansę na odzyskanie władzy Narodu Polskiego, na decydowanie w swoich sprawach.

 

- Że polska przedsiębiorczość już całkiem zostanie zniszczona a umocnią się korporacje ponadnarodowe i syjonistyczni globaliści. - Że zapanuje ideologia korporacjonizmu-syjonizmu-globalizmu.

Przecież banksterstwo to główna siła napędowa NWO.

 

Morawiecki przecież to tylko aktor - medialny przyjemniaczek, a rzeczywiście bankster i sługus najgorszych banksterskich diabłów, zaś dla Polaków zimny cynik i krętacz, któremu za grosz ufać nie wolno.

- Jeszcze niebezpieczniejszy jak Tusk, który i tak wydawał się być samym złem wcielonym.

- Własny ojciec go nazywa banksterem.

 

Nawet jak będzie za jego rządów w Polsce więcej pieniędzy, to tylko po to żeby banksterstwo mogło z niej wydrenować już wszystko, a zainstalować tu struktury nam wrogie, a do tego i ludzi nam wrogich.

 

Tu już realnie grozi że Polska przestanie być polską.

 

Nie można powiedzieć ani że Morawiecki jest Polakiem, ani że jest Żydem zintegrowanym z Narodem Polskim. Nic nie wskazuje na to żeby myślał po polsku, ani że chce pełnić obowiązki względem Polski i służyć Polakom.

Prywatnie może sobie jarmułkę nosić, ale on ją nosił i publicznie jako wicepremier, a pewnie zamierza i jako premier.

Takich ludzi, z których kapie fałsz i potencjalna przynajmniej zdrada nie wolno dopuszczać do polityki jako równouprawnionych z Polakami.

Takiemu to żeby złote góry i bycie już świętym obiecywał nie wolno wierzyć.

 

Zamiast oczyszczać scenę polityczną z elementów obcych kulturowo, cywilizacyjnie i moralnie, oni tu jeszcze szykują ich zwiększenie?

To skandal! To zdrada!

Trzeba się już przymierzyć żeby ich zdecydowanie pogonić.

 

KOMENTARZE

 • Kabaret
  To autor dopiero teraz się zorientował?
  JPMorgan w Polin i defilada na ulicach NY w wykonaniu chazarów:
  Morawiecki,Węglarczyk ,Zuśka Faltzman.Bana nie złaził z facjat w/w.
  Następne będzie skok na kasę Polaków.Dzięki ustawie z lipca 2015r.podpisanej przez Dudę Dudłaja.
 • To było przesądzone.
  Pani Beata nie znała ani jidysz ani hebrajskiego i jak mogła rozumieć to czego od niej wymagano.

  No cóż, współczuję jako człowiek.
 • Moja wina, moja bardzo wielka wina.
  Nic a nic, powtarzam, nic a nic nie robi się bez wiedzy i pozwolenia samych Polaków. Często ludzie krytykują moje wpisy gdyż jadę po Polakach czyli nas samych. Bez zgody Polaków żadne zmiany nie były by możliwe. Jeżeli
  jesteśmy jako Naród gnojeni to tylko i wyłącznie nasza, Polaków wina.

  Nic więcej w tym temacie nie mam do powiedzenia.
 • @
  Zbysio
  46 min. temu

  Jak by nie spojrzeć, jest to wielki sukces Donalda Tuska. Namaścił nam kolejnego premiera, który wszak był jego doradcą, przez długi czas. Przy okazji - zniknie wreszcie głupawy argument o ośmiorniczkach, przecież Morawiecki kilka razy był U Sowy nagrany, w dokładnie takim świetle, jak inni uczestnicy
 • @ Autor+5
  Niestety Polska jest zaatakowana przez Chasydzkie pijawki i trudno w tym wszystkim lawirować.
  Morawiecki z założenia będzie do odstrzału za kilka miesięcy. Jego rządy będą tak długo trwały, jak długo będzie chorował Prezes. Wybór padł na niego bo łatwo będzie go usunąć.
  Prezes chciał zająć stanowiska Premiera i tworzyć nowy rząd, ale zniszczyłby go aktami WSI Macierewicz. Dlatego nowy rząd będzie tworzył Morawiecki, a nie Kaczyński.

  Warunek- nowy rząd musi zostać uznany przez Prezydenta. Prezydent nie widzi Macierewicza w nowym rządzie niezależnie kto będzie go tworzył.

  Stanie się tak na dniach, gdy ustanie wojna w służbach i interesy dawnych opozycjonistów bohaterów teczki BUŚ i Hiacynt zostaną zabezpieczone.

  Korzyść,- pozbędziemy się innych ministrów, szkodników i zdrajców.
 • @Fischer 22:04:19
  Niestety pora na wywalenie wszystkich partii i głosowanie na ludzi . Jak to się nie uda to Polska jest w dupie . Pozdrawuiam.
 • @kfakfa 21:29:56
  "To autor dopiero teraz się zorientował?"

  Nieraz wypowiadałem się o Morawieckim i "bankster" to było najłagodniejsze. Planowałem notkę o jego "ekonomii".


  Problem tylko że zostałem zaskoczony że to już następuje ten grożący koszmar - koszmar spowodowany głupotą i zdradą tych, co mu powierzają tak wysoką funkcję, że będzie mógł mocą faktów dokonanych kreować naszą rzeczywistość w obcym nam duchu i obcej służebności, a my nie będziemy mieli narzędzi do korekty.

  Oni też. Tu się wyłania układ namiestniczy: on i Duda, a między nimi jeszcze Daniels i nad nimi jeszcze wszyscy diabli korporacjonizmu-syjonizmu-globalizmu.
 • @nikander 21:31:41
  "No cóż, współczuję jako człowiek" [Beacie Szydło]

  Ja to bym ujął inaczej: jako człowiek człowiekowi gratuluję niezłomnej postawy :-)
 • @Repsol 22:08:51
  Panie @Respol, to nieprawda. Glosowanie i pójście do urn samo w sobie nic nie da. Polak aby przeżyć musi zacząć czynnie działać politycznie tworząc
  własne partie i plany oraz wiedzieć gdzie mu ciepło. Należy to robić już od najmniejszych struktur wiejskich aż po stolice i rząd. Jeżeli na dzisiaj mamy tylko PO i PiS a poza nimi nieznaczące inne partie "lemingi" nawoływanie do głosowania jest bezużyteczne gdyż nie ma po co i na kogo głosować. Tylko aktywne działanie, dla przykładu praca naszego @Nikandera, pozwoli odnieść sukces.
 • @ireneusz 22:25:15
  Nie jak tylko z kim ?. Pozdrawiam.
 • @miarka 22:24:19
  "Duszenie " Vat-em to była przygrywka.Teraz pokaże na co go "naprawdę" stać.
  Ta "srategia" w wykonaniu Kwaksteina...
  Pierwsze co radzę wszystkim- wycofać z dniem jutrzejszym gotówkę z banków chazarskich.
 • @Stara Baba 21:46:14
  "Nic a nic, powtarzam, nic a nic nie robi się bez wiedzy i pozwolenia samych Polaków. Często ludzie krytykują moje wpisy gdyż jadę po Polakach czyli nas samych. Bez zgody Polaków żadne zmiany nie były by możliwe".

  Hola hola. Zdrajcy zawsze byli są i mogą być, ale tego co robią nie można rozciągać na ogół Polaków.
  Jest wiele sytuacji, gdzie ani narodowa większość ani narodowe elity nie miały żadnego wpływu na to co wobec nas przedsiębrano. Weźmy najazdy, zabory, fałszerstwa wyborcze, czy spiski z udziałem "naszych władz", które były upoważnione do czego innego, w tym dotyczące wyprzedaży majątku narodowego, pożyczek-prezntów, czy pożyczek z celem zadłużenia państwa.
  W kwestii dóbr wspólnych narodu władze państwowe mają tylko upoważnienie do zarządu bieżącego. Wyprzedali, znaczy znaleźli pasera (czy paser-zleceniodawca ich), popełnili przestępstwo - i to nieprzedawnialne, bo dobra wspólne narodu są własnością niezbywalną, a teraz póki trwa uzurpatorska władza Naród nawet ich ścigać, ani odzyskać zagrabionego nie może.
  A wybory? - Fikcja. - Czy ludzie pójdą czy nie, zdrajcy i przez nich uobywatelnieni cudzoziemcy się sami wybiorą.

  Jakże więc tu winić Polaków?
 • @kfakfa 22:35:21
  Teraz zalecam wszystkim ludziom spadać z Polski i to szybko . Pozdrawiam.
 • @miarka 22:44:55
  Jakże więc tu winić Polaków? Przecież oni nie wiedzą że są dymani . Ave.
 • Ta decyzja to równia pochyła dla PiS
  Bankster, były doradca Tuska, który sprowadził największych światowych spekulantów GS i Morgana, deficyt jeszcze większy niż za PO, zarzynani małych polskich firm, same sukcesy. Kaczyński podobnie już kiedyś wybrał, Marcinkiewicza, Migalskiego, Dorna, Kluzikową, PADa i innych, po prostu ma talent do doboru ludzi działających wbrew interesom Polaków.
 • @Wiktor Smol 21:47:52
  "Jak by nie spojrzeć, jest to wielki sukces Donalda Tuska. Namaścił nam kolejnego premiera, który wszak był jego doradcą, przez długi czas".

  Oczywiście. Można nawet postawić tezę, że po to PO oddało na 2 lata władzę, żeby mogł ją objąć Morawiecki.
  Czyż ich nie prowadzą te same WSI?

  Bezpośrednio by to nie nie przeszło, bo PO już było zbyt skompromitowane, a tak?
  Głupi kupi!
 • @finka 22:55:24
  100/100 Pozdrawiam.
 • @Stara Baba 21:46:14
  @Stara Babo

  Oczywiście, że jest to wina nas Polaków, a nie kogoś innego.
  Nie chcę już rozwijać, bo mam dość i po dziurki w nosie.
 • @Fischer 22:07:05
  "Wybór padł na niego bo łatwo będzie go usunąć".

  Nie bądź naiwny. On już ma wyższe plecy jak Kaczyński. Już jeździł do Nowego Jorku na rozmowy z wielkimi banksterstwa.


  "Korzyść,- pozbędziemy się innych ministrów, szkodników i zdrajców".

  Nie bądź naiwny. Przeciwieństwem dla zła jest inne zło. Zamieni stryjek siekierkę na kijek. Alternatywą dla zła musi być dobro - a tego tu nie widać.
 • @Repsol 22:08:51
  @Respol

  Po wprowadzeniu nowych ordynacji wyborczych, to nawet na sołtysa nie będziesz głosował, tylko na partię, która swojego na to stanowisko wsadzi.
  Teraz ludzie się budzą?
  Teraz?
  Już po kilku miesiącach było wiadomo, że zadaniem jest przygotować narzędzia do całkowitej kontroli i wzięcia za mordę z pozbawieniem podstawowych praw i wydrenowaniem resztek majątku Polaków.
 • @miarka 22:27:41
  A czemuż to współczujesz i w czym.
  Zarobiła i do końca życia jest urządzona.
  Sama firmowała to co działo się przez dwa lata.
  A, przepraszam.
  To jeszcze nie teraz.
  Dopiero dotrze za jakiś czas o co chodzi.
 • @Repsol 22:08:51
  "Niestety pora na wywalenie wszystkich partii i głosowanie na ludzi . Jak to się nie uda to Polska jest w dupie".

  Oczywiście. Partokracja to patologia - zawsze pasożytnictwo i służebność oligarchii, a nie narodowi. - Faktyczny faszyzm i ten najgorszy, najbardziej skorumpowany - dziś korporacjonistyczno-syjonistyczno-globalistyczny.

  Demokracja to nie partokracja - partii nie potrzebuje, na zmowy partyjne i bloki międzypartyjne nie pozwala.
 • @miarka 22:44:55
  W tym przypadku można. Stanie z tyłu lub bokiem do problemu jest taką samą współpracą w rozwalaniu Polski i czyni nas tak samo winnymi upadku Ojczyzny.
  Jeszcze raz napisze jak dawnymi czasy: płacz stu Polaków że jeden "żyd" ich bije jest widokiem żałosnym.
  Niedługo rozwiązany zostanie ONR który nic wspólnego z faszyzmem nie ma. Ich hasła są identyczne z duchem większości Polaków. Polacy jednak za ONR się nie wstawią gdyż przejdą bokiem bo z antysemityzmem walczyć nie trzeba. Pytam się a kto będzie walczył z antypolonizmem syjonistów?

  Czy słyszeliście o takowym studiującym w Polsce amerykańskim Żydzie który bojąc się warszawskiego marszu "nazistów" w dniu Niepodległości w łazience się chował? Takie antypolskie przekazy w świat idą a my tylko z nimi polemizujemy zamiast dać im kopa w dupę. No ale kto ma to uczynić jeżeli Polacy zajęci są zawijaniem gówna w pa-złotko myśląc że to cukierek!

  Nie można Polaków oskarżać? A kto wybrał PO? Kto wybrał PiS? Krasnoludki?
 • @miarka 22:27:41
  Daniels zaciera ręce, pisze raporty do swoich przełożonych, zadanie wykonał perfekcyjnie.
  Moi drodzy, tak to jest jak przybłędy nami zarządzają, tak to jest jak narkomani, chomosie, moralnie i etycznie zdemoralizowani politycy nami zarządzają.
  Niestety, ale tak się dzieje, gdy wyborca nie świadomy podejmuje decyzje o swoim losie.
  Podziękujmy OTR za popieranie Wałęsy, WJWajEs-u, Krzaklewskiego, L.Kaczynskiego, Macierewicza, J. Kaczynskiego, L. Dorna, Gosiewskiego, pajaca Dudę itp.
  Ile razy jeszcze 3 mln naiwnych słuchaczy RM zagłosuje na człowieka albo partie, którzy po pewnym czasie realizują antypolskie scenariusze?
 • @kfakfa 22:35:21
  ""Duszenie " Vat-em to była przygrywka"

  "Duszenie " Vat-em to było przede wszystkim plusowanie w UE Rzecz w tym, że 75% naszego VAT-u idzie bezpośrednio do budżetu UE.


  "Pierwsze co radzę wszystkim- wycofać z dniem jutrzejszym gotówkę z banków chazarskich".

  Nie bardzo jest gdzie uciec. Zabrać tak, ale szybko budować niewymienialne, lokalne waluty alternatywne.
 • @kfakfa 22:35:21
  Tak, to tylko przygrywka.
  Narzędzia są już prawie przygotowane.
  Poloneza czas zacząć.

  A tak na marginesie, to jak Pan pominiesz tych chazarów, to wypowiedź będzie sensowniejsza.
  Bo to zaburza zarówno jasność wypowiedzi, jak i myślenia.
 • @miarka 22:44:55
  Nie, proszę @mirki.
  To wszystko nasza, Polaków robota.
  Niech Pan/i pomyśli, np. zabory.
  Stosunek szlachty polskiej do rosyjskiej był jak 10 do 1, car potrzebował na gwałt kumatych ludzi, bo nie miał czym obsadzać aparatu państwowego, a na dodatek ta jego szlachta w większości była prymitywna i nie nadawała się.
  Zatem można było nie tylko Polskę odbudować, ale pokojowo podbić całą Rosję ku pożytkowi Polaków i Rosjan.
  Proszę to przemyśleć.
  Zawsze, z uporem maniaka (wyjątek 1905r.) wybieraliśmy najgorsze rozwiązanie.
 • @finka 22:55:24
  A nie przyszło do głowy, że to nie przypadek?
 • @finka 22:55:24
  "Kaczyński podobnie już kiedyś wybrał, Marcinkiewicza, Migalskiego, Dorna, Kluzikową, PADa i innych, po prostu ma talent do doboru ludzi działających wbrew interesom Polaków".

  A jak to nie kwestia "talentu", tylko złej woli? - Jak tylko udaje patriotę?

  Po co by zwalczał organizacje i ruchy narodowe, po co popierał Majdan i banderystów?
  Po co by dopuszczał do polityki Państwa Polskiego Żydów?
 • @AlexSailor 23:10:49
  "A czemuż to współczujesz i w czym."

  To do Nikandera - ja gratuluję niezłomnej postawy.
 • @Repsol 22:08:51
  "Niestety pora na wywalenie wszystkich partii i głosowanie na ludzi . Jak to się nie uda to Polska jest w dupie "

  Niestety Partie są potrzebne szczególnie te narodowe i patriotyczne. Jednak zdaje sobie sprawę, że mimo najlepszych starań ich liderów nie są obecnie wstanie niczego zmienić. Ale to co robią jest niezbędne by ludzie zaczęli myśleć.

  Ratunek dla Polski jest inny, i nie leży w wyborach. Jednak jest za wcześnie by o tym mówić. Niech rządzą ci co chcą. Jednak ci co już rządzą i żydzi nie pozwolą żadnej budzącej się partii na sukces i nie pozwolą sobie odebrać władzy.
 • @Stara Baba 23:14:35
  "Jeszcze raz napisze jak dawnymi czasy: płacz stu Polaków że jeden "żyd" ich bije jest widokiem żałosnym".

  Były takie sceny, ale to było tragiczne a nie żałosne. Tu też nie można mówić o Polakach, a trzeba o chłopach, których dziedzic oddał w poddaństwo Żydowi, który mu prowadził gospodarstwo.

  Jakby się postawili Zydowi to pan by ich ukarał jeszcze surowiej. Wiedząc o tym Żydzi dopuszczali się strasznych gwałtów.

  Dobrze że o tym przypominasz, bo to też prognostyk w temacie tego, co nam grozi.
  Za samo spalenie w ramach happenigu kukły antypolaka zwanej "kukłą Żyda" facet siedzi w więzieniu.


  "Takie antypolskie przekazy w świat idą a my tylko z nimi polemizujemy zamiast dać im kopa w dupę. No ale kto ma to uczynić jeżeli Polacy zajęci są zawijaniem gówna w pa-złotko myśląc że to cukierek!"

  Mylisz się. Od nikogo nie wolno wymagać heroizmu. Heroizm ma sens tylko jako coś wyjątkowego.
  Nie wolno więc winić Polaków jako ogółu.


  "Nie można Polaków oskarżać? A kto wybrał PO? Kto wybrał PiS? Krasnoludki?"

  Już pisałem o fikcji wyborów, ale dodam: a kto ogłaszał wybory, ustawiał listy wyborcze, granice okręgów, ordynację wyborczą, rejestrację partii, kto finansował te partie, kto dzielił czas antenowy na prezentacje programów, kto obsadzał komisje wyborcze, kto robił sondaże wyborcze, kto liczył głosy, kto sprawdzał, kto załatwiał skargi?
  Czy to aby na pewno było w rękach Narodu Polskiego, że teraz oskarżasz Polaków?
 • @miarka 23:05:28
  "On już ma wyższe plecy jak Kaczyński", pozornie. Niebawem nawet Kaczyński będzie obawiał popierać się żydów w obawie przed spadkiem słupków. Już obecnie widać, nastroje antysemickie w samej partii, nie mówiąc o ulicy.
  Jednak jest coś innego co połozy Morawieckiego, jego klęską okaże się pozorowany sukces gospodarczy i wyprowadzenie kasy z kraju.

  Jeżeli usunięci zostaną poza Szydlo, Waszczykowski, Radziwił, Szyszko, Zalewska, Macierewicz będę zadowolony. Nie wiem co z Ziobrą bo mam sprzeczne informacje.

  Istnienie Morawieckiego jest zależne od wyników biopsji Kaczyńskiego i skuteczności ewentualnego leczenia i nie o kolano tu chodzi. Morawiecki jest młody i inteligentny więc może postawić się prezesowi i próbować cos rozgrywać na swoja korzyść. Jednak gdyby nawet Prezes się poddał, nie znajdzie sojuszników w PiS-e poza Gowinem.

  Właśnie dlatego wybór padł na niego, a za katastrofę gospodarczą też ktoś będzie musiał zapłacić. Nie da się przekładać pieniądze w budżecie, bazując na spadku kursu dolara i cen ropy.
 • @Wrzodak Z. 23:15:12
  "Daniels zaciera ręce, pisze raporty do swoich przełożonych, zadanie wykonał perfekcyjnie".

  Właśnie. Już pisałem w notce o Danielsie, że teaz atakując samą władzę państwową przechodzą do finału swojego antypolskiego ataku.

  Powtórzę:
  "- Wygląda na to, że przystępując w tej chwili do omotania władz państwowych Daniels przechodzi już do finału swojego planu. – Liczy na to, ze jak zepsuje „polskiej rybie” rybie głowę, to i cała ryba, jak to ryba - od głowy się szybko zepsuje, i że tym sposobem ominie on całą barierę samozachowawczą wartości narodowych i moralności, zdolność do mobilizacji w sytuacjach krytycznych".


  "Ile razy jeszcze 3 mln naiwnych słuchaczy RM zagłosuje na człowieka albo partie, którzy po pewnym czasie realizują antypolskie scenariusze?"

  O neutralizacji środowiska "moherów też tam nieco wyżej pisałem:
  http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/141250,lobbing-czy-wrogi-atak
 • @miarka 23:52:26
  Nasze poglądy na sprawę są diametralnie różne.
 • @AgnieszkaS 23:51:23
  "Kilka dni temu oskarżał Pan Beatę Szydło o zdradę i domagał się jej odejścia.
  Pamięta Pan jak mnie te ostre i nieprzemyślane słowa oburzyły? Pańskie życzenie spełniło się. Czyżby perspektywy widzenia się u Pana zmieniły i obecna notka była formą wejścia pod stół i.....?"

  Znowu Pani kpi. To, że krytykowałem jej postawę, wcale nie znaczy że po to, aby robić miejsce po niej dla kogoś już od niej gorszego i to wielekroć.

  Ja się wypowiadam przeciw złu a za dobrem - i to jest moja perspektywa w obu przypadkach - "nie dać się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężać", a nie zło gorszym złem, jak to wychodzi po zastąpieniu Szydło przez Morawieckiego.
 • @Fischer 23:53:54
  "Jednak gdyby nawet Prezes się poddał, nie znajdzie sojuszników w PiS-e poza Gowinem".

  Doprawdy? Ja Gowina lokalizuję w grupie Dudy.
 • @miarka 00:17:17
  Tak, ale nie znaczy to że nie jest jednocześnie z Morawieckim. Wiele osób należy do frakcji Gowina. Właśnie po to pojechał Gowin do Wietnamu z Dudą, by prostować ścieżki dla Morawieckiego.

  To jest poważna gra, większość liderów PIS-u nie ma pojęcia co jest rozgrywane. Dzisiejsze spotkanie w siedzibie PIS-u, trwało 30 minut, w tym czasie jeszcze złożono podziękowania Szydło. Zdążono zaliczyć szatnie, kibelek, zająć krzesełka i do domku. :-)

  Kaczyński powiedział , kogo wyznaczył na premiera, reszta tylko przyklepała i policzyła głosy. Nie postawiono żadnej kontr kandydatury, nie dyskutowano zalet i wad kandydata, nie zadano ani jednego pytania.

  Dwóch ministrów przeznaczonych do kasacji było przeciw i Szydło wstrzymała się od głosu. Reszta głosowała za nową kandydaturą, nie wiedząc nawet o tym że wielu z nich jest tez do odwołania.

  Nikt im jeszcze nie powiedział, kto zostanie na stanowisku, a kogo żegna Pan prezes.
 • @miarka 22:44:55
  Czyli będzie jak za Kazimierza Wielkiego, który sprowadził żydów do Polski i dał im monopole. Rozwinęli kraj. Chwilowo Polakom się polepszyło, ale nim się obejrzeli, stali się niewolnikami we własnym państwie pod dyktatem żydów. To jak budowa wielkiego marketu. Wpierw wszyscy się cieszą, że mają pracę na budowie i coś rośnie w krajobrazie, później się cieszą, że jest praca na kasie oraz duży wybór produktów, ponieważ jest tak tanio i atrakcyjnie to kupują więcej, niż ich stać (wierzą w propagandę sukcesu i że mogą zarabiać tylko więcej), by ostatecznie zostać wyssanym z kasy na dwa pokolenia i stać się niewolnym dłużnikiem.
 • @Repsol 22:47:58
  A majstersztyk polega na tym, że Beata Szydło pociągnęła za sobą miliony Polaków, którzy ostatnio przez długi czas teraz byli urabiani, że nowe wyzwania, nowe cele, gospodarka, zagrożenia z UE, etc, i potrzebni są do tego bardziej odpowiedni ludzie. Wykorzystali ją maksymalnie; jej uczciwość, patriotyzm i ufność, by teraz wykopać ją pozostawiając namiastkę honoru (vice ds społecznych). Do jasnej cholery, znowu robią nas w bambuko?
 • @miarka 22:44:55
  Dlatego nie ma znaczenia kto rządzi. Bo ważniejsze jest, kto kontroluje pieniądz. A tylko idioci chodzą na wybory!
 • Czyja wina?
  Stara Baba: to tylko i wyłącznie nasza, Polaków wina

  A ja myślałem, to wina Putina ;)
 • Ośmiorniczki
  Zbysio: - zniknie wreszcie
  głupawy argument o ośmiorniczkach

  Ośmiorniczki są tańsze od masła!
 • @Repsol 22:08:51
  Jakieś szczególne są te grudnie w polskiej historii. Kolejny zamach na Polaków z obcego nadania. To jest strzał nie w stopę ale w głowę. Masakra! Na tym kończę udział w wyborach.. Wszystkich...wyborca PiS
 • @Repsol 22:08:51
  Opozycja drwi z rekonstrukcji. Budka: „To chichot historii”. To chichot historii: Jarosław Kaczyński w swoim rządzie dymisjonuje swoją kandydatkę i robi premierem byłego doradcę Donalda Tuska - tak skomentował czwartkowe decyzje dotyczące zmiany w rządzie wiceprzewodniczący PO, poseł Borys Budka.
 • Żyd w jarmułce premierem - jak na Polin przystało
  No to teraz Kochani Rodacy zapiąć pasy, bo zacznie się jazda bez trzymanki! Nie będzie zmiłuj, bo żydowi jest potrzebny majątek Polaków i przestrzeń życiowa. A rozmnażają się jak szczury, bo każdy pobożny żyd ma 10 dzieci; 500+ też się przyda jak znalazł.
 • @kula Lis 67 01:00:40
  Przyszło nam żyć w dziwnych i złodziejskich czasach. Ave.
 • @Pedant 00:56:45
  "Ośmiorniczki są tańsze od masła!"

  Jadłem w zwykłej restauracji. Dodam że nic specjalnego - coś jak małe szprotki niewędzone podane jako smażone i w funkcji przekąski.
  Myślę jednak że drogie restauracje potrafią mieć i produkt lepszy jakościwo, i drogi kucharz potrafi z tego zrobić rarytas, a więc i może to być drogie danie.
 • Gdy czytam komentarze po zmianie premiera, to mam jeden tylko wniosek.
  Że dobrze, iż prawda jest dostrzegalna przez coraz większą liczbę osób.

  I nie chodzi mi o to, kim jest nowy kandydat na premiera ani dla kogo będzie pracował.

  Mam na myśli tę prawdę, że obywatele polscy nie są zainteresowani posiadaniem suwerennego państwa.

  Ps.
  Właściwie to istnienie tworu politycznego o nazwie Rzeczpospolita Polska jest możliwe tylko dzięki sprzecznym interesom zagranicznych sił politycznych.

  Pamiętajmy, że rozbiory uchwalił Sejm .
  To nie był efekt przegranej wojny.
  Gdy współcześnie zainteresowane państwa dojdą do porozumienia , to
  parlamentarzyści z Wiejskiej uchwalą odpowiednie dla nich ustawy.
 • @finka 22:55:24 Jaki talent ? ....
  ...to celowe działanie
 • Wybór Mateusza Morawieckiego na nowego premiera Polski to prowokacja wobec Narodu Polskiego,
  mająca na celu wyprowadzić Polaków na barykady . W tej sytuacji należy kierować się tym :

  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/01/22/manifest-odezwa-dysydenta-komandosa-michala-jarzynskiego-do-polakow/

  PS. nowy premier w przededniu nominacji :
  .https://www.youtube.com/watch?v=VtoHy-clveEgorze
  .https://www.youtube.com/watch?v=XIpM9l90tiI&feature=youtu.be

  Będzie jeszcze gorzej, niż było, lecz musimy wytrzymać !
 • Nie martwcie się na zapas Prawi
  Popieram od lat zawsze i nigdy się nie zawiodłem.To wielki strateg
  Wierzę że nie zawiodę się i tym razem.

  https://pbs.twimg.com/media/DQeGC7iW4AA6r__.jpg

  Podsumujmy ;
  Beata Sz odchodzi w szczycie swej popularności i sukcesów. Zostanie zapamietana jako świetny premier i dobry i uczciwy człowiek
  Politycznie nie zużyta jak wielu innych premierów. Jarosław nadal kontroluje sytuację. PBS może być strategiczną rezerwą PJK.

  Czyli PBS jako prezydent Warszawy a nastepnie Prezydent Polski.

  Prawi !!!!

  Proszę Was o uszanowanie decyzji Pani Premier Beaty Szydło i wspieranie Pana Premiera Mateusza Morawieckiego. Dobra Zmiana była możliwa dzięki zjednoczeniu sił tych, którzy dobrze życzą Polsce. Dobra Zmiana jedzie właściwym torem ... nie martwcie się na zapas Prawi ... wszystko dzieje się w jakimś celu ...
  Nie możemy dać się podzielić.

  https://pbs.twimg.com/media/DQexsGWW4AAjeij.jpg
 • @detektywmjarzynski 05:55:57
  Panie bloger, na barykady to Polacy mieli wyjść w 1983 roku i wyczyścić tą pętającą się w polskim rządzie sztucznie "komunistyczną" oraz pseudo Solidarnościową zarazę na szczycie z ich wszystkimi przydupasami oraz obcymi prowodyrami. Tak się nie stało. Zabrakło jaj a i czas w związku z wydarzeniami na świecie był nieodpowiedni. Teraz będziemy pokoleniami jednak cierpieć, cierpieć za to że kiedyś ręka ojcom się zawahała i opadła.
 • @kula Lis 67 00:50:24
  Osoba której wierzę
  Przeczytajcie dokładnie wpis poseł K.Pawłowicz !!!
  Nic nie dzieje się bez przyczyny!!!

  https://pbs.twimg.com/media/DQep0zEX4AAg66v.jpg

  Po tym co powiedział na wyjazdowym klubie PiS Prezes Jarosław Kaczyński i po tym co powiedziała Pani Premier Beata Szydło mogę powiedzieć - spokojnie to jest Dobra Zmiana
 • @Husky 06:06:43
  A zbójnicki to jednak wierny piesek jest. Co by Kaczor nie zrobił to będzie git. Twoi przodkowie z pewnością tak samo bezrefleksyjnie wierzyli w Stalina.

  Kaczor to albo:
  - stary sklerotyk, który nie wie co robi
  albo
  - jest syjonistyczną marionetką

  Ja obstawiam pierwsze w 50% a drugie w 100% co razem daje 150%.
  W każdym jednak razie nie nadaje się do rządzenia Polską i taki z niego strateg jak ze mnie kosmonauta. Już raz władzę za friko oddał, teraz znowu się szykuje.

  Widzisz Husky? PiS jest bliżej upadku niż nawet mi się śniło :))))
 • @
  PIS to taki żydowski Alt - right.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 06:27:20
  W tej całej (rekonstrukcyjnej) szamotaninie liczyłbym na refleksję prawicy i POzostałych.
  Może należy bez emocji czytać analizy i doniesienia .
  Zamiast rzucać prościutkie odzywki bez żadnej wiedzy: dezinformacja, paplanie, plotki z magla itd.?

  Ileż tego się naczytałem...
  wczoraj i dziś 8-))))
  pzdr
 • @detektywmjarzynski 05:55:57
  "Wybór Mateusza Morawieckiego na nowego premiera Polski to prowokacja wobec Narodu Polskiego,
  mająca na celu wyprowadzić Polaków na barykady . W tej sytuacji należy kierować się tym :"

  To nie prowokacja. Prowokacje dotyczyć mogą kwestii politycznych, prawnych, nawet sprawiedliwości. Tu wszędzie można czekać. Natomiast my tu mamy do czynienia ze zdradą, z niemoralnością, z agresją na państwo i Naród. Tu trzeba obrony koniecznej. Tu zwlekać nie wolno, bo nawet nasze życie jest w zagrożeniu - to skok na wszystko.
 • @Husky 06:06:43
  „Dobra Zmiana jedzie właściwym torem ... nie martwcie się na zapas Prawi ... wszystko dzieje się w jakimś celu ...
  Nie możemy dać się podzielić”.

  Człowiek prawy to człowiek nie tylko świadomy rzeczywistości ale i dalekowzroczny.
  Po pierwsze więc musi martwić się na zapas (na tym polega odpowiedzialność (biblijna przypowieść o ptaszkach niebieskich dotyczyła zmartwień nadmiernych).
  Po drugie musi w swojej dalekowzroczności patrzeć na cele ku którym prowadzi konkretna polityka – zwłaszcza czy są moralne, w tym zwłaszcza chroniące nasze zdrowie i życie, dobra wspólne i suwerenność Narodu Polskiego, jego władzę zwierzchnią nad władzami państwowymi, i niepodległość państwa.

  Poprzestanie na stwierdzeniu: „wszystko dzieje się w jakimś celu ...” bez analizy do jakiego? Logiczne to?

  To samo tutaj:
  „Nie możemy dać się podzielić”

  Dzielą przede wszystkim sprawy duchowości, cele i wartości, zwłaszcza moralność. Bez patrzenia na to sam budujesz podziały bo budujesz „bombę atomową sprzeczności”, która wcześniej czy później musi eksplodować, jako że „Nie ostoi się dom skłócony”.
  Tam gdzie jest zmiana, zawsze musi być świadoma zgodność. Zawsze ten, co inicjuje zmianę, inicjuje podział – zwłaszcza na tych, co dla nich to będzie zmiana dobra, i na tych, co będzie to zmiana zła.
  A zmiana na premiera Morawieckiego jest tragicznie zła.

  Nie podzielenie się tutaj i to „jak najszybciej” żeby uratować co zdołamy jest samobójcze w ogóle. Namawiasz do złego.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 06:27:20
  "Kaczor to albo:
  - stary sklerotyk, który nie wie co robi
  albo
  - jest syjonistyczną marionetką

  Ja obstawiam pierwsze w 50% a drugie w 100% co razem daje 150%. ...W każdym jednak razie nie nadaje się do rządzenia Polską i taki z niego strateg jak ze mnie kosmonauta. Już raz władzę za friko oddał, teraz znowu się szykuje".

  Myślę że jest gorzej jak błąd strategiczny, a skleroza zamierzona. Trudno nawet sobie wyobrazić żeby nie pamiętał Marcinkiewicza, a jak porównać z nim Morawieckiego, to Morawiecki jest wielekroć niebezpieczniejszy.
 • @miarka 07:51:44
  Czyli Polacy już sobie pohasali dostali pincet+ a teraz a teraz une do roboty!
  Izrael już długo nie pociągnie więc trzeba przyspieszyć budowę Judeopoloni.
 • Polska nie zginęła, bo w 966 roku przyjęła Chrzest a jej synowie, szczególnie Matkę Boską umiłowali...
  Mówiła o tym Sama Matka Boska Jezuicie - o. Mancinellemu, we Włoszech.
  Wiele razy od tego czasu już Polakom Pomagała, gdy się Polacy do Niej zwracali.
  Wie o tym okupant i na wszelkie sposoby próbuje Polakom obrzydzać ich Królową.
  A to jakąś tam odradzającą się właśnie teraz słowiańszczyzną (także i na Neonie, są pogańscy Słowianie. W odróżnieniu od Słowian- Chrześcijan).
  Ale największe spustoszenie zrobił okupant, przenikając na łono Kościoła Chrystusowego. na co dali się nabrać bezmyślni katolicy.
  Jeżeli Polacy nie obronią swojego Kościoła to nie ma mowy o wolnej, niepodległej Polsce. Jak to zrobić?...
  Zachęcam do wysłuchania przesłania danego nam przez Pana Boga poprzez dusze czyśćcowe, które przez całe dorosłe życie przychodziły do Austriaczki Marii Simmy i dyktowały jej to Wielkie Dzieło Pana Boga:
  Tu jest wstęp:
  https://www.youtube.com/watch?v=uoJEekL7dC0
  a tu jest pierwszy odcinek (zachęcam do wysłuchania wszystkich)
  https://www.youtube.com/watch?v=PqT1hGGMe3k
  Powinni tego wysłuchać wszyscy Polacy, więc należałoby te linki powysyłać jak najszerzej do znajomych
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:07:25
  "Czyli Polacy już sobie pohasali dostali pincet+ a teraz a teraz une do roboty!"

  Tak, to było kupienie wyborców pod niecne, a niejawne cele PiS, ale i pod zdradzieckie osłabienie gospodarki państwa.

  Samo w sobie 500+ było jak najbardziej potrzebne rodzinom, ale ani budżetu państwa to nie mogło obciążać, ani powodować zadłużenia państwa, ani nie mogło być socjalem. Musiało by to być z zysku firm, a nie z podatków jak zamierzali (skończyło się na długach).
  Wyszło na coś bardzo złego, i to będzie tylko na gorzej, bo byle perturbacja w ekonomii i rodziny pieniędzy nie dostaną.

  Starczy szantaż tąpnięciem, a już PiS musi robić wszystko czego banksterzy zechcą.
  A szantaż jest łatwizną, bo Morawiecki wymusił na przedsiębiorstwach państwowych aby pieniądze które normalnie trzyma się w rezerwie uruchomić dla rozkręcenia gospodarki.
  I to poszło - Misiewicze doplinowali.

  Teraz więc firmy polskie są skazane na regularne wpływy za produkcję. Kiedy ich zabraknie - zbankrutują, i z powodu ich dużej ilości zostanę sprzedane już za grosze.
  To już będzie i koniec państwa, bo z samych podatków nie jest się w stanie utrzymać zwłaszcza w warunkach braku konkurencji dla korporacji prywatnych ponadnarodowych.
 • A tak na marginesie, to Pani Premier Beata Szydło, chciała pewnie zając się sprawą...
  Handlu polskimi dziećmi:
  https://www.youtube.com/watch?v=FSUHOAMPaao
  A zaczyna już powoli trąbić o tym cały świat:
  https://www.youtube.com/watch?v=YNTVcT2u5Xs&t=30s
 • @Husky 06:21:11
  Się Kryśka znów nażarła sejmowej sałatki i pierdoli jak potłuczona...
 • @detektywmjarzynski 05:55:57
  Na prowokację odpowiadamy Nie-czynem , lecz na przykład ,śmiechem ...

  https://www.youtube.com/watch?v=NzbtbS4V2r4&t=6s

  no i nieważne , że nazwą Ciebie głupcem...

  https://www.youtube.com/watch?v=9MbztVISRbA
 • @Stara Baba 22:29:13
  Nie głosując oddaje się głos na największe partie.
  Jednak przez głosowanie na 2 lata można było wprowadzić do sejmu LPR i Samoobronę, które były spoza układu.
 • @Zbigniew Jacniacki 03:56:01
  No, też przyszło mi to do głowy.
  Jesteśmy, bo nikt nie ma lepszego pomysłu co z nami zrobić.
  Inaczej.
  Przesrywamy koniunktury polityczne.
 • @detektywmjarzynski 05:55:57
  A wybranie protestanta Bucka nie było prowokacją???

  "Będzie jeszcze gorzej, niż było, lecz musimy wytrzymać !"

  Niczego nie musimy.
  Zawsze jest jeszcze jedno inne wyjście.
  Jak na razie, każdy kto wyjechał na przestrzeni 200 lat, dobrze na tym wyszedł.
 • @Husky 06:06:43
  O witam wyznawcę PISu.
 • @Stara Baba 06:12:45
  Żadne barykady, jesteśmy za słabi i skoszą nas jak zwykle.
 • @Arjanek 06:54:19
  "PIS to taki żydowski Alt - right."

  Dobre.
 • @AlexSailor 09:51:24
  Tym bardziej, ze za ONRy się profilaktycznie biorą...trochę jednak się boją
 • @miarka 07:47:06
  @miarka

  Jak Pan widzi obronę konieczną???

  Bo ja widzę tylko POZAMIATANE.
  Widzę, wiem, a nie wierzę, i pewnie nie sam.

  Czy Pan zdaje sobie sprawę, że dzięki działaniom zmiany (i nie tylko zmiany) każda transakcja, każdy przepływ towaru, pieniądza, żywności, będzie kontrolowany?
  Dzięki nowym narzędziom wszelkie służby mogą z nami zrobić wszystko co im się podoba.

  A prawo jest atrapą, która nikogo normalnego i jego interesów nie broni.

  Zaś po skoku na i tak upartyjniony nieformalnie wymiar, będziemy mieli do gadania tyle co Cygan w Oświęcimiu.
 • @miarka 08:41:40
  Wystarczyło zrobić kwotę wolną od podatku na poziomie 24 tys. na osobę w rodzinie i nie byłoby problemu.
  Do tego obowiązek VAT (bo UE zmusza) od 300 tys. obrotu.
  Uproszczenie ewidencjonowania, np. przez ryczałt i to wszystko.

  Zaś ZUS do zapłaty na poziomie nie większym jak 20% dochodu, dla tych co mało zarabiają.

  Ale przecież nie o to chodziło.
 • @trybeus 08:53:43
  Ta pani doskonale wie o co chodzi.
  Jednak poziom samouwielbienia przekreśla ją całkowicie.

  To właśnie ona stwierdziła, że nie będzie się gnieść w samolocie jak inni posłowie i zafundowała sobie z pieniędzy zdartych z podatników klasę biznes.
  I jeszcze się tym chwaliła.
 • @Husky 06:21:11
  Teraz po ochłonięciu, przemyśleniu wszystkiego, pomijając inne aspekty których my nie znamy, to może być otorbianie Dudy, czyli wystawienie premier Szydło w wyborach prezydenckich bo ma duże poparcie wśród Polaków. Pożyjemy zobaczymy.
 • @Jan Paweł 08:38:14,,,Jeżeli Polacy nie obronią swojego Kościoła to nie ma mowy o wolnej, niepodległej Polsce...
  Po pierwsze najpierw musieliby mieć swój Kościół...
  Potem dopiero mogliby go bronić.

  Domyślam się, że pod słowem " swój" rozumiesz watykański.
  Dlatego większość podobnie myślących rodaków uznaje za "swoje" państwo każdy twór, który jest przez Watykan zaakceptowany...
  Niepodległość Polski to jest to, co kler rzymskokatolicki nazwie niepodległością.
  I lud śpiewa albo "ojczyznę racz nam wrócić" albo" pobłogosław".
  Głębszej refleksji politycznej od baranków i owieczek bożych hierarchia papieska nie pożąda.
 • @Wrzodak Z. 23:15:12
  Tak,racja - o.Rydzyk te numery ciągle powtarza- jeszcze (!!!) w '95 r. apelowali aby ludzi obłożnie chorych wozić na wybory i na kapusia "Bolka" głosowali...tfuu.
  Może gdyby o.Rydzyk obronił swój doktorat na jakimś prowincjonalnym rosyjskim (angielskim itd.) uniwersytecie, seminarium,toby może prezentował wyższy PO...ooo...ziom wiedzy...hehehehe....
 • @Husky 06:21:11
  Moim zdaniem zamysłem Kaczyńskiego jest aby PAD-a zastąpić Beatą Szydło ponieważ PAD zachowuje się jak Kazio Marcinkiewicz.
 • @kula Lis 67 10:29:10
  A skąd się wziął Kazio Marcinkiewicz?
  Prezes Jarosław go wynalazł.
  A Duda to skąd... poza tym, że z UW?
  Ten sam prezes go wynalazł!
  A kto to jest M. Morawiecki?
  Też człowiek prezesa.
  Tak na wszelki wwypadek jakby ktoś za kilka miesięcy się zastanawiał skąd i kto go wytrzasnął.
  I znowu kolejna pomyłka prezesa...
 • @Repsol 22:45:55
  "Teraz zalecam wszystkim ludziom spadać z Polski i to szybko . Pozdrawiam.
  Repsol "

  Z Panem wszystko dobrze? Teraz powinni wszyscy wracać zalecanie opuszczania Polski jest zdradą Polski tylko powroty mogą nas uratować.
 • @Repsol 22:45:55
  "Teraz zalecam wszystkim ludziom spadać z Polski i to szybko . Pozdrawiam.
  nadużycie link skomentuj
  Repsol"


  Z Panem wszystko dobrze? Teraz powinni wszyscy wracać zalecanie opuszczania Polski jest zdradą Polski tylko powroty mogą nas uratować.
 • @Robik 11:10:28
  Wkleję link podany przez Respola (dziękuję Respol) http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=20337&Itemid=80
  Może ktoś nie przeczytał - a warto.
  Morawiecki z wykształcenia "chistoryk" z doświadczenia urzędnik bankowy, długoletni doradca Tuska, krótki staż w PiS-ie. No i to słownictwo młodego przecież człowieka u Sowy. Warto dodać, że ktoś ma na niego haki, bo tylko część nagrań z jego wypowiedzi została upubliczniona.
  Szydło zdobyła sobie sympatię i popularność w Polsce i na świecie. Jest Polką, nie operuje takimi "ch..., d....itp.), zatem trzeba namieszać. Ciekawe jakie zmiany w rządzie zaproponuje Morawiecki, bo to on jako premier będzie ustalał skład rządu. Może powywalać wszystkich. Obawiam się, że przez to mącenie, PiS może tak stracić na popularności, że żaden jego kandydat w następnych wyborach prezydenckich nie przejdzie.
  A dzisiaj w Radiu Maryja w rozmowach niedokończonych gościem będzie M.Morawiecki.
 • Morawiecki jak Wałęsa
  https://geopolityka.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/bankier-morawiecki-drugi-raz-zdradza-polske/
 • @Husky 07:42:27
  Neoliberałowie co popierają zamożnych kosztem biednych to prawica (Nowoczesna, pół PO itd ...)

  Ci co stają po stronie biedniejszych i wykluczonych, oraz starają się im pomóc to lewica (pół PiSu, Razem itd ...)

  Dżenderowo-kawiorowa "lewica" to rozbijanie prawdziwej lewicy sponsorowane przez 1%.
 • @wercia 12:17:16
  http://www.pch24.pl/images/min_mid_big/big/56678.jpg?r=1512737316


  Żydzi chcą od Polski zwrotu mienia. Wpływowa izraelska działaczka mówi o tym otwarcie! Colette Avital, przewodnicząca Organizacji Ocalonych z Holokaustu i członek zarządu Światowego Kongresu Żydów odkryła karty. Żydzi wcale nie porzucili swych dążeń związanych z odzyskaniem od Polski mienia. Jak wskazała, jest wciąż garstka żyjących ocalonych, którzy „mają nadzieję na sprawiedliwość”.

  Roszczenia żydowskie wobec Polski to żaden mit czy antysemicki wymysł. To rzeczywistość. Nie pomogą tu medialne wystąpienia Jonnego Danielsa, który w rozmowie z TVP Info niegdyś nazwał restytucję mienia żydowskiego „bzdurą” i twierdził, że „lewicowi Żydzi czerpią korzyści z Holokaustu”.

  W otwarte karty zagrała właśnie Colette Avital, wpływowa działaczka organizacji żydowskich. Bez owijania w bawełnę w liście do wiceprzewodniczącego Knesetu Yehiela Hilika Bara wskazała, że Daniels szkodzi sprawie restytucji. To nie wszystko. W ocenie „Tygodnika Powszechnego”, który opisał list Avital, jej wystąpienie „to pierwszy tak głośny sprzeciw wobec koniunkturalizmu Żydów w relacjach z polskim rządem”.

  „Od lat staramy się przekonać polskie władze do uregulowania kwestii zwrotu mienia, co się do tej pory nie udało. Fakt, że zgodziłeś się wziąć udział w wydarzeniu współorganizowanym przez kogoś, kto zaprzecza ważności naszych próśb, legitymizuje tylko jego słowa i pracę. To krzywdzi garstkę żyjących ocalonych, którzy wciąż mają nadzieję na sprawiedliwość” – napisała Avital.

  Poszło o udział Bara w toruńskiej konferencji „Pamięć i nadzieja”, organizowanej przez środowiska skupione wokół o. Tadeusza Rydzyka oraz współpracę z Danielsem, „człowiekiem, którego działania i motywy są dla nas podejrzane” – dodała Avital.

  W odpowiedzi Bar odciął się od zarzutów i zaznaczył, że jest „dumny ze współpracy z Danielsem i z jego organizacją”. Stwierdził też, że nie ma nic złego w udziale w wydarzeniu, w którym biorą udział przedstawiciele polskiego rządu.


  Read more: http://www.pch24.pl/zydzi-chca-od-polski-zwrotu-mienia--wplywowa-izraelska-dzialaczka-mowi-o-tym-otwarcie-newsletter-193,56678,i.html#ixzz50fpoPEJ2

  Jak długo temat będzie wracał? Przecież władze PRL przekazały władzom USA i innych pastw, stosowne kwoty, aby zadośćuczynić za majątek zostawiony w Polsce w czasie wojny, żyjącym obywatelom (i spadkobiercom) tych państw, wcześniej obywatelom Polski. Natomiast majątek pozostawiony bezpotomnie przechodzi (w cywilizowanym świecie) na Skarb Państwa, przecież!
 • @wercia 12:17:16
  Zmiana premiera w rządzie Kaczyńskiego. Zmiana warty na stanowisku premiera stanowi niepokojącą zagadkę. W związku z nią można postawić dwa podstawowe pytania: dlaczego Beata Szydło musiała odejść oraz co skłoniło Jarosława Kaczyńskiego do postawienia na Mateusza Morawieckiego.

  Premier Szydło z pewnością wielu wyborcom PiS kojarzyć się będzie ­z obrazem ciężko zapracowanej Polki, niebojącej się żadnych wyzwań i nieposiadającej ­kompleksów w kontaktach z bogatszymi i wiele bardziej wpływowymi sąsiadkami i sąsiadami. Im szczególnie trudno będzie wytłumaczyć powody, dla których ciesząca się ogromnym zaufaniem społecznym Beata Szydło została pozbawiona stanowiska szefa rządu. O tym jednak, jakie racje przeważyły szalę, można tylko spekulować. Wieczorna decyzja komitetu politycznego PiS – choć zapowiadana od jakiegoś czasu – jest na tyle zaskakująca, że właściwie niemal każda z odpowiedzi na pytanie o powody wydaje się równie prawdopodobna. Zatem oto tylko kilka z możliwości:

  Beata Szydło mogła odejść z powodu zbliżającego się kryzysu gospodarczego czy wielkiego przesilenia w polityce światowej, z którym zdaniem prezesa nie zdołałaby sobie poradzić. Być może rządzący posiadają na ten temat wiedzę, którą nie dzielą się z Polakami. To tłumaczyłby to dość nagłe wezwanie do skoncentrowania się na gospodarce i w konsekwencji przekazanie steru ekonomiście. Bo czy mamy uwierzyć, że zdaniem Jarosława Kaczyńskiego sprawy ustrojowe, wewnętrzne, naprawdę zostały już całkowicie uporządkowane? Że uznał za załatwione wszystkie sprawy związane z ochroną Polski i Polaków przed zakusami propagatorów lewackiej agendy?

  Jednak równie dobrze premier mogła paść ofiarą wewnętrznych gier partyjnych i tarć na odcinku Nowogrodzka - Pałac Prezydencki. Jednak potwierdzenia tej tezy będzie można dopiero szukać po ogłoszeniu składu rządu Mateusza Morawieckiego. Może on dla niejednego sympatyka PiS okazać się szokujący, gdyby zabrakło w nim Antoniego Macierewicza, czy Zbigniewa Ziobry. Niemożliwe? Cóż, wydaje się, że to co jeszcze wczoraj można było uznać za political fiction, dziś - po dymisji premier Szydło - już tak nieprawdopodobne nie jest.

  Politycy PiS wiele mówią dziś o „zmianach na arenie międzynarodowej” i ogólnie o „zmianie sytuacji”. Nie sposób nie zadawać pytań – czy nie jesteśmy świadkami wymiany pani premier na kogoś, kto mniej będzie stawiał się komuś z zagranicy? Albo lepiej dogadywał się z przywódcami państw, z którymi zamierzamy zawrzeć jakieś strategiczne umowy? Brak wyjaśnienia decyzji szefa PiS będzie mnożyć tego typu spekulacje.

  W takich okolicznościach trudno też nie zadać pytania, co zmiana na stanowisku premiera oznaczać będzie dla kwestii palących dla katolików – choćby w sprawie ochrony życia. Deklaracje byłej premier o konieczności usunięcia przesłanki eugenicznej, które padły w środę w Telewizji Trwam, już we czwartek nie brzmią przecież tak przekonująco. Dziś dowiedzieliśmy się także, że Trybunał Konstytucyjny rozpoczął procedowanie wniosku złożonego w tej sprawie przez posła Bartłomieja Wróblewskiego w imieniu 107 posłów, którzy podpisali się pod skargą. To wszystko stawia pod wielkim znakiem zapytania dalsze prace na projektem „Zatrzymaj Aborcję”, który wraz z ponad 830 tysiącami podpisów został złożony niedawno w Sejmie. „Zamrażarka” parlamentarna stanowi przecież skuteczną broń w walce z niechcianymi pomysłami, z którymi nie wiadomo, co zrobić…
  A co stanie się z wciąż procedowanym przecież projektem ustawy zakazującej handlu w niedzielę? Wszak wicepremier Morawiecki określał te kwestie „problemem niepierwszorzędnym” i długo optował za wprowadzeniem – na stałe – jedynie dwóch niedziel wolnych od handlu.

  Niewiele wiadomo też o przekonaniach światopoglądowych ministra Morawieckiego. Czy będzie w stanie na przykład sprzeciwić się wielkim możnym tego świata i choćby na to wypowiedzieć wreszcie konwencję antyprzemocową?

  Spekulacje i pytania będą towarzyszyć nam przez najbliższe miesiące – wydaje się jednak, że prawdziwe powody odejścia Beaty Szydło i objęcia fotela premiera przez Mateusza Morawieckiego zna chyba tylko prezes PiS. Jedno jest pewnie: będzie musiał się postarać, aby przekonać swój elektorat do racji stojących za tą decyzją. Bo jak wytłumaczyć odwołanie cieszącej się dużym zaufaniem opinii publicznej premier, o której olbrzymich sukcesach każdego dnia informowały media publiczne?

  Bardzo ciekawe, w jaki sposób Kaczyński zamierza przekonać wyborców PiS, że lepszym kandydatem na szefa rządu jest doradzający niegdyś Donaldowi Tuskowi były bankowiec?

  Łukasz Karpiel


  Read more: http://www.pch24.pl/zmiana-premiera-w-rzadzie-kaczynskiego-newsletter-193,56684,i.html#ixzz50fs5uuGO  Myślę, że to pani Szydło będzie następnym kandydatem na prezydenta.
 • @wercia 12:05:37
  "A dzisiaj w Radiu Maryja w rozmowach niedokończonych gościem będzie M.Morawiecki".

  Widać że idą za ciosem, że będą chcieli przedstawić Morawieckiego jako niegroźnego i będą optowali za daniem mu szansy.

  Gdyby byli uczciwi, to by raczej zaprosili narodowca żeby zaprezentował zagrożenia, albo i obu, żeby przed telefonami słuchaczy obaj odbyli dyskusję.

  Tu koresponduje mój wpis z dyskusji pod sąsiednim artykułem:

  ""Morawiecki szybko się zdemaskuje na pozycji premiera".

  Nie za łatwo Ci przychodzi pogodzić się z tym, że on mógłby zostać premierem?
  Czyż nie powinniśmy zrobić wszystkiego co w naszej mocy, aby nim nie został?
  Czyż nie wiemy czym pachnie władza Żyda?
  Dawać mu szansę i obserwować? Przecież to idiotyzm. To jak wpuścić lisa do kurnika i i obserwować czy zeżre kury czy nie.
  Czyż nie pokazał gdzie ma serce będąc w mycce na kolacji u Danielsa i to jako wicepremier na honorowym miejscu?


  Piszesz:
  "Morawiecki jest z pochodzenia żydem pytanie czy czuje się żydem czy Polakiem. Gdzie ma umiejscowioną lojalność a może ma ją rozmytą i w Warszawie i Telavivie...
  Polsce potrzebny jest premier który jest Polakiem z jednym paszportem i z jedną Polską lojalnością.. podkreślam z Polską a nie z Pollin".

  Mylisz polskie rozumienie lojalności z żydowskim. Z takiego myślenia to "psu na buty" nie będzie.

  A pisałem niedawno:

  "Lojalność można nazwać uczciwością, ale tylko wobec osoby, wobec której jest się lojalnym, a nie wobec panującego prawa, władzy czy innych ludzi.

  Lojalność wobec państwa dopuszczałaby i niemoralność władz, i niemoralność poddanych - skądże więc uczciwość, jak nie z odgórnego terroryzmu? Tylko co to za uczciwość jak wymuszona strachem przed karą?

  "Lojalnym wobec państwa" może być tylko obywatel lub społeczeństwo poddane faszystowskiemu terroryzmowi, terroryzmowi odgórnemu, z racji siły i zdolności skrzywdzenia poddanych celem uzyskiwania swoich ideologicznych celów "za wszelką cenę".

  Po za tym, to czy Żydzi i upaińcy (a to głównie o nich tu chodzi) byli kiedykolwiek lojalni względem Polaków?..."
  http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/141098,lojalny-wobec-polskiego-panstwa


  "Polsce potrzebny jest premier który jest Polakiem z jednym paszportem i z jedną Polską lojalnością.. podkreślam z Polską a nie z Pollin".

  Co do paszportu to pełna zgoda, ale nas dotyczy tu nie lojalność a polskie obowiązki i odpowiedzialność za Polskę, a to całkiem co innego.
  U nas najpierw idzie polski duch i polska moralność i ... obowiązek obywatelskiego nieposłuszeństwa kiedy władza państwowa chce zrobić coś niemoralnego - zwłaszcza zdradzić."
 • @miarka 14:16:52
  Ktoś, kto czuje się Polakiem, nie nakłada jarmułki przy kolacji (u Danielsa)
  Najbardziej podłe ze strony Kaczyńskiego jest nie poinformowanie Beaty Szydło o zamiarach: https://www.youtube.com/watch?v=M109yxKDs8A
  Nie byłoby cyrku z votum nieufności. Wcześniej złożyłaby rezygnację.
  Zdaje się, że dowiedziała się o tym w ostatniej chwili.
 • @wercia 16:02:06
  Glosowaniem nad votum nieufności dla Szydło było wspaniałą zagrywką przeciw Kaczyńskiemu. Premier oficjalnie dostała by poparcie i wotum zaufania z którym "Wołodyjowski" by sobie nie poradził. To jednak nie wypaliło i glosowanie się nie odbyło.
 • @AlexSailor 09:51:24
  Ja mowie już o odległych czasach. Nie zrozumiał mnie Pan tak naprawdę przeciw komu była by ta rewolucja a było naprawdę blisko. Dzisiaj po ulicach chodzi w większości grupa wymoczków bojąca się własnego cienia no i kibole udający patriotów. Polskie społeczeństwo na dzień dzisiejszy nie nadaje się do żadnego zrywu ani budowy żadnej idei zdrowej Polski.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031